چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

مراحل چاپ کتاب از ابتدا تا انتها

صفر تا صد چاپ کتاب – مراحل چاپ کتاب

بسیاری از افراد علاقه زیادی به نوشتن داشته و یا کتابی آماده چاپ دارند، اما اطلاعی در مورد مراحل چاپ کتاب ندارند. در اینجا صفر تا صد چاپ کتاب را برای شما به صورت مختصر توضیح خواهیم داد.

نگارش و ویراستاری کتاب

اولین مرحله از مراحل صفر تا صد چاپ کتاب نگارش آن است. نویسنده باید مدتی را صرف نگارش کتاب خود کند. محتوای یک کتاب مهمترین عامل فروش آن است. پس در انتخاب موضوع و نحوه نگارش بسیار دقت کنید. سپس کتاب خود را به صورت دست نویس و یا تایپ شده در اختیار ناشر قرار دهید.

مرحله دوم ویراستاری کتاب است. نویسنده اگر تجربه کافی داشته باشد می تواند کار ویراستاری را انجام داده و نسخه ویرایش شده را در اختیار ناشر قرار دهد. اگر زمان یا تجربه کافی برای این کار را نداشته باشد ویراستار این کار را بر عهده خواهد گرفت و با مطالعه دست نوشته آن را اصلاح خواهد کرد. ویراستار حق ندارد محتوای کتاب را تغییر دهد و فقط ایرادات دستوری و نگارشی متن را برطرف خواهد کرد.

پس از ویراستاری نوبت به صفحه بندی کتاب می رسد. انتخاب اندازه کتاب، تعداد صفحات و موضوع آن تاثیر زیادی در نوع صفحه بندی کتاب دارد. متخصصان این کار بهترین نوع صفحه بندی را برای کتاب شما انتخاب خواهد کرد.