چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

مردان تاریکی اثر نیکولا بارکر

مردان تاریکی – معرفی کتاب

رمان مردان تاریکی اثر نیکولا بارکر، رمان نویس و داستان نویس انگلیسی برای اولین بار در سال 2007 منتشر شد. این کتاب بر داستان دو خانواده تمرکز دارد.

خلاصه رمان مردان تاریکی

رمان مردان تاریکی در منطقه آشفورد انگلستان در نزدیکی تونل دریای شمال اتفاق می افتد. داستان با ملاقات ساده بین یک پدر و پسر آغاز می شود. این کتاب با تمرکز بر دو خانواده روایت می شود. اولین خانواده پدر و پسری به نام دنیل و کین هستند. کین شخصیتی خونسرد و آرام دارد و در یک داروخانه مشغول به کار است. پدر او دنیل مردی 61 ساله است که بسیار بد عنق و سختگیر بوده و در قسمت رختشویخانه یک بیمارستان مشغول به کار است. این پدر و پسر رابطه پدر و فرزندی ندارند و بیشتر یکدیگر را تحمل می کنند. از بزرگترین چالش های پیش روی این دو فرد زمانی رخ می دهد که مادر کین که مدت ها قبل از دنیل جدا شده و اقدام به یک خودکشی ناموفق کرده بود پس از تحمل درد و رنج بسیار از دنیا می رود.

Description: Love books - Darkmans by Nicola Barker (Uncorrected Proof) | Book worth  reading, Reading material, Love book

خانواده دوم شامل ایسودور، همسرش الن و پسر پنج ساله آن ها فلیت است. ایسودور دچار پارانویید شدید است و تصور می کند که آلمانی است. فلیت نیز پسر بچه ای عجیب و غریب و در عین حال بسیار با استعداد است. او در این سن کم ماکت کلیسای سینت سیسیل را با استفاده از تعدادی چوب کبریت ساخته است. اما تنها فرد نرمال در این خانواده الن یعنی مادر خانواده می باشد. حرفه الن شکسته بندی است و نقش رابط این دو خانواده را بر عهده دارد. او برای درمان پای کین که به تازگی شکسته است به سراغ او می رود.

این رمان از جمله رمان های پر تعلیق است که با لحنی بی پروا و کمدی نوشته شده است. تعلیق های موجود در کتاب خواننده را جذب کرده و آن را تا انتهای داستان به دنبال خود می کشاند. اگرچه کتاب در 848 صفحه نوشته شده است و از جمله رمان های بلند به حساب می آید اما کتابی خوش خوان است که خواننده دوست ندارد هیچ وقت به پایان برسد.

درباره رمان مردان تاریکی

از مهم ترین ویژگی های کتاب مردان تاریکی این است که این رمان در مورد زبان است. توانایی زبان برای برقراری ارتباط بین مردم، پیشنهادات درست و نادرست آن در روابط واقعی و غیره. زبان همچون رودخانه ای در حال خروش، مهر نشدنی است. گاهی مانند یک غرش خشمگین و گاهی همچون یک پوزخند است. زبان در مواقع مختلف به چیزهای متفاوتی تبدیل می شود.

رمان مردان تاریکی یک رمان بسیار جسورانه و پر زرق و برق است که روایت آن کمی عجیب و تلخ می باشد اما نویسنده به خوبی به آن پرداخته است و خواننده آرزو می کند ای کاش 848 صفحه دیگر نیز از این رمان موجود بود.

کتاب مردان تاریکی یا مردان سیاه پوش در فهرست نهایی جایزه بوکر 2007 نیز قرار داشت اما این جایزه به رمان بازدید اثر آن انرایت نویسنده ایرلندی رسید. این کتاب همچنین از کتاب های برگزیده سال 2008 به انتخاب نشریه آبزرور بود و نیز در فهرست برترین آثار قرن بیست و یکم به انتخاب گاردین در رتبه 93 قرار گرفته است.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز
کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز