چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

نقطه عطف اثر مالکوم گلدول

نقطه عطف – معرفی کتاب

کتاب نقطه عطف اثر مالکوم گلدول نویسنده، روزنامه نگار و جامعه شناس کانادایی متولد بریتانیا برای اولین بار در سال 2002 منتشر شد. در این کتاب به عواملی که باعث همه گیر شدن یک ایده، کالا، فیلم و غیره می شود پرداخته شده است.

خلاصه کتاب نقطه عطف

کتاب نقطه عطف اولین کتاب مالکوم گلدول است که در سال 2002 منتشر شد. نویسنده در این کتاب به دنبال تبیین و توصیف تغییرات مبهم و ناشناخته جامعه است که زندگی روزمره انسان ها را تحت تاثیر خود قرار می دهند. به اعتقاد نویسنده، ایده ها، محصولات، پیام ها و رفتارها همچون ویروس در جامعه گسترش یافته و زندگی را تحت تاثیر قرار داده و باعث ایجاد تغییر در آن می شوند. از این رو در این کتاب به دنبال پاسخ یک پرسش قدیمی است. چرا برخی طرح ها و ایده ها نسبت به بقیه فراگیرتر می شوند و به نقطه اوج و محبوبیت دست پیدا می کنند؟

Description: BOOK REVIEW: The Tipping Point by Malcolm Gladwell - Roseanna Sunley  Business Book Reviews

گلدول در این کتاب از اصل همه گیر شدن موضوع های اجتماعی صحبت می کند و چگونگی سرایت رفتار به دیگران و تاثیر آن بر جامعه را مورد بحث و بررسی قرار می دهد. او بر این باور است که تغییرات کوچک می توانند اثرات بزرگی داشته باشند. گلدول از اصل نقطه عطف و ردپای آن که باعث رشد و تغییرات بزرگ می شود حرف می زند. این نویسنده نقطه عطف را به نقطه بحرانی یا نقطه جوش تشبیه کرده است که شامل سه قانون حداقل، عامل چسبناکی و نیروی محیزی است. او این سه قانون را به طور کامل در کتاب شرح می دهد و خوانده را به درک کاملی از همه گیر شدن می رساند.

کتاب نقطه عطف دارای هشت فصل اصلی است که این فصل ها به ترتیب سه اصل همه گیر شدن، قانون حداقل، فراموش نکردن یا مسئله چسبناک بودن پیام، شرایط محیطی بخش اول و دوم، مطالعه موضوعی بخش اول و دوم و در آخر نتیجه می باشند.

درباره کتاب نقطه عطف

کتاب نقطه عطف درباره همان نقطه جادویی است که یک رفتار اجتماعی، ایده، مد و یا محصول تولیدی با کوچکترین تغییر متحول شده و از نقطه تعادل عبور می کنند و همچون یک ویروس گسترش یافته و همه گیر می شوند. اما چرا برخی ایده ها، رفتارها یا محصولات تولیدی بر خلاف سایرین همه گیر می شوند؟ برای همه گیر شدن کارهای مثبت چه باید کرد؟ این ها سوالاتی است که در این کتاب مطرح شده و نویسنده تلاش کرده است پاسخی برای آن ها پیدا کند. او با بیان مثال ها و نتایج تحقیقات گوناگون به ببرسی و تعیین عوامل موثر پرداخته است.

گلدول در این کتاب به بیان راهکارهایی می پردازد که می توانیم با استفاده آگاهانه از آن ها در جهت گسترش و همه گیر کردن یک اندیشه، محصول یا رفتار گام برداریم.

مطالعه کتاب نقطه عطف توسط افراد سرشناسی همچون سایمون سینک که خود یکی از نویسندگان موفق است به مردم توصیه شده است. این کتاب همچنین در فهرست 100 کتاب برتر قرن بیست و یکم از نظر گاردین نیز قرار گرفته است. خواندن کتاب نقطه عطف به تمام مردم و به ویژه صاحبان کسب و کار، افراد فعال در حوزه های تبلیغاتی و مدیران فروش توصیه می شود.

کتاب نقطه عطف در بسیاری از کشورهای دنیا مورد استقبال قرار گرفته و به زبان های زیادی ترجمه شده است. ترجمه فارسی این اثر برای اولین بار توسط مترجم ایرانی فریبرز آذرنیا در سال 1389 انجام شده و به همت انتشارات روزبهان به چاپ رسید. از دیگر ترجمه های موجود به ترجمه مهدی قرچه داغی به چاپ انتشارات دانش بهمن اشاره کرد. تا کنون مترجمان دیگری نیز به ترجمه این کتاب پرداخته اند.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز
کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز