چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

روزهای بی پایان اثر سباستین بری

روزهای بی پایان – معرفی کتاب

کتاب روزهای بی پایان اثر سباستین بری نویسنده، شاعر و نمایشنامه نویس مشهور ایرلندی است که برای اولین بار در سال 2016 به چاپ رسید. این کتاب تا کنون مورد استقبال خوانندگان و منتقدان زیادی قرار گرفته و موفق به کسب جایزه ادبی کاستا و والتر اسکات شده است.

خلاصه کتاب روزهای بی پایان

کتاب روزهای بی پایان ماجرای نوجوان 17 ساله ای به نام توماس مک نولتی است که در دهه 1850 میلادی روایت می شود. مک نولتی برای فرار از قحطی ایرلند و ساختن یک زندگی جدید به همراه دوست خود جان کول مجبور به مهاجرت به آمریکا و ثبت نام در ارتش این کشور می شود. او در جنگ های این کشور از جمله جنگ با سرخپوستان و جنگ داخلی نیز شرکت می کند.

توماس به همراه دوست خود جان از راه کبک وارد میسوری می شوند. او توضیح مختصری از استعاداد و ظرفیت خود و افرادی شبیه به خود که مجبور به عضویت در ارتش به عنوان سرباز هستند می گوید: چطور ما بدون ترس و لرز قادر به دیدن قتل عام بودیم. چون ما هیچ چیز نبودیم. به ما آموزش داده شده بود که بی ارزش هستیم و همچون تفاله می مانیم.

سباستین بری در این کتاب به خوبی توانسته است برهه ای از سرنوشت سازترین سال های تاریخ آمریکا را در قالب داستان به تصویر بکشد. او در طول این داستان به خوبی به ویژگی های بارز انسانی همچون عشق، ترس و امید اشاره کرده است.

درباره کتاب روزهای بی پایان

کتاب روزهای بی پایان با زبانی بسیار ساده روایت شده است و نویسنده با دیدی متفاوت به روابط عاطفی و جنگ پرداخته است. این کتاب بسیار روان نوشته شده است. جملات آن در حدی زیبا و تاثیرگذار هستند که نادیده گرفتن آن ها بسیار دشوار است. سباستین بری در دنیای داستان خود دنیای را برای خواننده تداعی می کند که در عین حال آرام، مقدس و ترسناک است. سفری که مک نالتی در پیش می گیرد یک سفر پر از تجربه، هیجان انگیز و جذاب است که باعث بازسازی مک نالتی می شود و باعث می شود او با خود واقعی اش رو به رو شود. شخصیت اصلی کتاب یک شخصیت خیالی است که نویسنده آن را از یکی از اقوام خود که در جنگ با سرخپوستان آمریکا حضور داشته الهام گرفته است.

این کتاب یکی از کتاب های تاثیرگذار و تامل برانگیز است که خواننده را تا انتها به دنبال خود می کشاند و تا مدت ها در ذهن شما باقی خواهد ماند.

کتاب روزهای بی پایان در سال 2016 موفق به دریافت جایزه ادبی کاستا شد. داوران این جایزه این کتاب را یک معجزه خواندند که عشق و امنیت را در فضایی پر از سر و صدا و هرج و مرج در دل تاریخ به تصویر کشیده است. این کتاب همچنین در سال 2017 جایزه والتر اسکات را از آن خود کرد و در همان سال به عنوان یکی از ده کتاب برتر سال نشریه تایمز انتخاب شد.

کتاب روزهای بی پایان که مورد استقبال تعداد زیادی از خوانندگان و منتقدان قرار گرفته است در فهرست 100 کتاب برتر قرن بیست و یکم به انتخاب نشریه گاردین رتبه 74 را از آن خود کرده است و به عنوان یکی از 100 کتاب تاثیرگذار در فهرست بی بی سی به چشم می خورد.

ترجمه فارسی کتاب روزهای بی پایان توسط نشریات آناپنا و مصدق با ترجمه لیلا قنواتی و کیومرث پارسای منتشر و روانه بازار شده است.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا