چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

درباره ناتور دشت

ناتور دشت

کتاب ناتور دشت اثر نویسنده مشهور جروم دیوید سلینجر است که در سال 1951 منتشر شد. این رمان تا کنون به حدود 40 زبان ترجمه شده است و تا کنون بیش از 65 میلیون نسخه از آن در جهان به فروش رسیده است. این کتاب در ایران نیز با استقبال خوبی رو به رو شده است.

ناتور دشت در مورد نوجوان 17 ساله ای است که از مدرسه اخراج شده است. به روانکاوی مراجعه می کند تا داستان چند روز از زندگی خود را برای او تعریف کند. قهرمان این کتاب هولدن نام دارد و داستان خود را از مدرسه ای که به تازگی از آن اخراج شده است شروع می کند. او پس از اخراج از خوابگاه خارج می شود و می خواهد تا قبل از اینکه نامه اخراج به دست والدینش برسد چند روزی را به دور از خوابگاه و خانه سپری کند. که این کار به نوعی خروج او از دوران کودکی و ورود به دوران بزرگسالی است. دنیایی که هولدن در آن احساس تنهایی می کند و با بزرگسالانی که همگی از نظر او قلابی هستند هیچ تناسبی ندارد.

قهرمان این کتاب به قدری جذاب است که خواننده از قدرت سلینجر در استفاده از کلمات مات و مبهوت می ماند. هولدن شخصیتی است که 99 درصد از خوانندگان با او همذات پنداری می کنند و حس می کنند که در برهه ای از زندگی خود شباهت زیادی به او داشته اند. هولدن بدون هیچ تعارفی در مورد اتفاقاتی که در گوشه ای از ذهن پنهان شده است صحبت می کند و این نکته اوج هنرمندی نویسنده را نشان می دهد و باعث جذابیت بیشتر داستان می شود.

نوع حرف زدن هولدن، نظرات او در مورد زندگی، و دغدغه ها و انتخاب هایش، همگی باعث شده اند ناتور دشت به اثری جاودانه تبدیل شود و در دسته کتاب هایی قرار گیرد که ارزش خواندن را دارند.

 

محبوب ترین کتاب ها
Sustainable development in Urban planning for future cities
Sustainable development in Urban planning for future cities
منابع انسانی دیجیتال
چاپ کتاب منابع انسانی دیجیتال
مواد و مصالح ساختمانی
مواد و مصالح ساختمانی
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper