چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

کتاب الکترونیکی – فرمت های چاپ کتاب

مراحل چاپ کتاب الکترونیکی

امروه کتاب های الکترونیکی طرفداران زیادی پیدا کرده است و بسیاری از افراد به خواندن این کتاب ها روی آورده اند. در این بخش مراحل چاپ کتاب الکترونیکی را بررسی خواهیم کرد.

مراحل چاپ کتاب های الکترونیکی

کتاب های الکترونیکی به دو صورت کلی موجود هستند. کتاب هایی که صورت چاپی نداشته و تنها در فرمت الکترونیکی موجود هستند و کتاب هایی که در ابتدا به صورت سنتی چاپ شده و سپس نسخه دیجیتال آن ها نیز وارد بازار شده است. مراحل چاپ کتاب الکترونیکی به چه صورت است؟

کتاب های الکترونیکی از نظر کاربرد و ویژگی به دسته های مختلف تقسیم می شوند. کتاب های الکترونیکی متنی، عکسی، دارای تصاویر متحرک، کتاب های سخنگو و کتاب های الکترونیکی چند رسانه ای از انواع مختلف این نوع کتاب ها هستند.

کتاب های الکترونیکی در سال های اخیر طرفداران بسیار زیادی در سراسر دنیا پیدا کرده اند. این کتاب ها به راحلی قابل حمل بوده و در تمام شرایط قابل استفاده می باشند. برای مثال حمل یک گوشی یا تبلت در اتوبوس، تاکسی، مترو و سایر وسایل حمل و نقل بسیار آسان تر از حمل یک کتاب است. این کتاب ها وزنی نداشته و نیاز نیست وسیله اضافی با خود حمل کنید. حتی هنگام رانندگی نیز می توانید از کتاب های صوتی استفاده کرده و اجازه دهید در حین رانندگی صدای گوینده در فضای اتوموبیل شما پخش شود و از شنیدن آن لذت ببرید.

Description: کتابخوان‌ ها مناسب برای روزهای قرنطینه کرونایی - چاپ و نشر

کتاب های سنتی و الکترونیکی

اگرچه این کتاب ها طرفداران بسیار زیادی دارند و سال ها از اختراع آن ها می گذرد اما هنوز نتوانسته اند جای کتاب های سنتی یا همان کتاب های چاپی را بگیرند. بسیاری از افراد همچنان از کتاب های کاغذی استفاده کرده و هنوز معتقد هستند که این کتاب ها گزینه های بهتری برای مطالعه هستند. البته مطالعات اخیر نیز نشان داده است که مطالعه کتاب های کاغذی و لمس کتاب کمک بیشتری به تقویت حافظه می کند. همچنین انتشارات معتبر در سراسر دنیا ابتدا کتاب های خود را به صورت کاغذی چاپ کرده و سپس در صورت تمایل آن ها را به نسخه های پی دی اف و یا صوتی تبدیل می کنند.

اغلب کتاب هایی که به صورت الکترونیکی منتشر می شوند، در ابتدا به صورت کاغذی به چاپ رسیده اند. از این رو نیازی به دریافت مجدد مجوز ندارند و با همان مجوز دریافت شده منتشر می شوند. البته در ایران کپی رایت معنایی ندارد و متاسفانه کتاب های بسیاری در فضاهای مجازی و انواع سایت ها مشاهده می شوند که بدون دریافت هیچ نوع مجوز و بدون اجازه نویسنده و انتشارات منتشر می شوند.

قانون کپی رایت در ایران

البته کتاب های خارجی اغلب بدون کسب اجازه از نویسنده در ایران ترجمه شده و به چاپ می رسند اما کتاب های نویسندگان داخلی نیز به همین منوال کپی شده و حق نویسنده و ناشر پایمال می شود زیرا خواننده هیچ پولی برای مطالعه کتاب هزینه نمی کند و تمام زحمات ناشر و نویسنده نادیده گرفته می شود.

برخی اپلیکیشن ها و سایت های دارای مجوز که کتاب ها را با اجازه نویسنده به صورت الکترونیکی و صوتی در آورده و در اختیار مخاطب قرار می دهند، در ازای مبلغی قابل قبول کتاب ها را به مخاطب عرضه می کنند. این سایت ها از جمله فیدیبو، کتابراه و طاقچه می باشند.

برای چاپ کتاب های خود در انواع فرمت های چاپی یا الکترونیکی، با تیراژ دلخواه به انتشارات زرین اندیشمند مراجعه کنید. بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را با ما تجربه کنید.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز
کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز