چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

نحوه انتشار کتاب های الکترونیکی و مزایای آن ها

انتشار کتاب الکترونیکی – کتاب های پی دی اف

کتاب الکترونیکی کتابی است که بتوان آن را با اتفاده از ابزارهای الکترونیکی بر روی تلفن همراه، تبلت و کامپیوتر مشاهده کرد. انتشار کتاب الکترونیک این کتاب ها مزایا و معایب خاص خود را دارند که در این بخش به آن ها خواهیم پرداخت.

رواج کتاب های الکترونیکی در سراسر دنیا

انتشار کتاب الکترونیکی در دنیای امروز رواج یافته است و بسیاری از افراد معتقد هستند این کتاب ها بهترین جایگزین برای کتاب های چاپی بوده و انتشار آن ها از قطع درختان جلوگیری خواهد کرد. برخی دیگر نیز بر این عقیده هستند که کتاب های الکترونیکی به هیچ وجه جایگزین کتاب های کاغذی نمی شوند و مطالعه آن ها تاثیرات منفی روی بینایی افراد می گذارد. اما آن طور که مشخص است هنوز دلایل کافی برای برتری این نوع کتاب ها بر کتاب های چاپی وجود ندارد و هر دو نوع کتاب طرفداران مخصوص به خود را در بازار کتاب شامل می شوند. بسیاری از کتابخوان ها به نسخه های چاپی علاقه داشته و بسیاری دیگر طرفدار نسخه های الکترونیکی هستند. دسته سوم نیز با توجه به موقعیت های متفاوت از هر دو نوع کتاب استفاده می کنند.

کتاب های الکترونیکی بیش از یک دهه است که وارد بازار شده و علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرده است. این کتاب ها در کنار کتاب های چاپی و کتاب های صوتی، گزینه های مختلفی هستند که در اختیار افراد کتابخوان قرار گرفته و کتاب خواندن را برای آن ها آسان تر می کنند.

Description: کتاب الکترونیکی چیست؟ | تفاوت فرمت epub و pdf - وبلاگ طاقچه

مزایای کتاب های الکترونیکی

اگرچه کتاب های الکترونیکی طرفداران زیادی در سطح دنیا دارند، اما در اکثر مواقع انتشار کتاب الکترونیکی به صورت مستقل انجام نمی شود. برای مثال نویسندگان مشهور داخلی و یا خارجی در ابتدا نسخه چاپ شده کتاب خود را منتشر کرده و سپس نسخه الکترونیک و صوتی را نیز به آن اضافه می کنند.

نسخه های الکترونیکی به راحتی قابل حمل بوده و در هر جایی قابل استفاده می باشد. همچنین قیمت آن ها نسبت به نسخه های چاپی پایین تر بوده و بسیار مقرون به صرفه می باشند. اما هنوز بسیاری از افراد لذت لمس برگه های کتاب را با لمس صفحه گوشی همراه تا تبلت عوض نخواهند کرد. البته در این زمینه ناشران نیز نقش موثری دارند و در صورت حذف کتاب های چاپی آینده شغلی آن ها دگرگون شده و یا از بین خواهد رفت. آیا ممکن است در آینده با چنین اتفاقی رو به رو شویم؟

تهیه کتاب های الکترونیکی در مقایسه با کتاب های چاپی زحمت نسبتا کمتری دارد. در تولید کتاب های چاپی کارخانه های تولید کاغذ، صحافی ها، چاپخانه ها، انتشارات و غیره نقش دارند و برای تهیه آن مدت زمان بیشتری صرف می شود. در انتها نیز سود خالص به دست آمده از انتشار کتاب الکترونیکی بیشتر از کتاب چاپی می باشد زیرا بسیاری از واسطه ها در این بین حذف می شوند.

Description: کاهش فروش نشر دیجیتال در کانادا و آمریکا/ آیا بازار جهانی نشر الکترونیک از  سکه می‌افتد؟- اخبار فرهنگی تسنیم - Tasnim

نحوه انتشار کتاب الکترونیکی

اگر می خواهید کتاب خود را به صورت الکترونیکی منتشر کنید، بهتر است ناشران الکترونیک کمک دریافت کنید. اگر پیش از این کتاب مورد نظر را به صورت کاغذی به چاپ رسانده اید اکنون می توانید از همان شماره شابک برای کتاب الکترونیکی خود استفاده کرده و آن را به صورت قانونی به چاپ برسانید. ارائه کتاب های الکترونیک در بستر اینترنت بسیار آسان بوده و ممکن است مخاطبان بیشتری را به سمت کتاب شما جلب کند. اما متاسفانه به دلیل نبود قانون کپی رایت در ایران، بسیاری از کتاب های الکترونیک و یا چاپی که به صورت غیر قانونی به پی دی اف تبدیل شده اند، به صورت گسترده در اختیار مکاربران اینترنتی قرار گرفته و این افراد به طور رایگان بدون توجه به حقوق ناشران و نویسندگان از کتاب ها استفاده می کنند و به بدنه نشر آسیب می رسانند.

برای انتشار کتاب الکترونیکی خود می توانید نسخه چاپی یا دست نویس کتاب را در اختیار انتشارات زرین اندیشمند قرار داده و رد کوتاه ترین مدت و با مناسب ترین قیمت نسخه الکترونیکی کتاب خود را دریافت کنید.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب کهنه سرباز
کتاب کهنه سرباز