چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

روح گریان من اثر کیم هیون هی

روح گریان من – معرفی کتاب

کتاب روح گریان من اثر کیم هیون هی روایتگر داستان واقعی زندگی او است که برای اولین بار در سال 1993 منتشر شد. کیم یک جاسوس زن کره ای بود که با نام مستعار کیم اوک هوآ در سازمان جاسوسی کره شمالی فعالیت می کرد.

خلاصه کتاب روح گریان من

در کتاب روح گریان من که شرح حال یک جاسوس زن به نام کیم هیون هی است، کیم در ابتدا به روایت دوران کودکی خود می پردازد و از دوران مدرسه و دانشگاه خود می گوید. او به دلیل ظاهری زیبا و تسلط به زبان ژاپنی بسیار سریع و بدون داشتن حق انتخاب وارد سازمان جاسوسی حزب شده و آموزش های لازم را به عنوان یکی از اعضای حرفه ای این حزب آغاز کرده است. در تمام این مراحل هیون هی مجبور به اجرای تمامی دستورات بوده است. زیرا سرپیچی از انجام دستورات مساوی مخالفت با حزب و در نتیجه تبعید به اردوگاه کار اجباری و یا حتی اعدام بود. البته کیم پس از سال ها آموزش و شستشوی مغزی انجام این کارها را خدمت به کشور و رهبر خود می دانست.

او در ادامه کتاب از آموزش هایی که دیده می گوید. از اتفاقاتی که در کره شمالی می افتد، از ماموریت های جاسوسی و ماجراهای دستگیر شدن و در نهایت محاکمه شدن خود می گوید. او شخصی بود که پرواز 858 هواپیمایی کره جنوبی را منفجر کرد تا با این کار از برگزاری بازی های المپیک و اتحاد دوباره دو کره جلوگیری کند، اما با شکست مواجه شد. در این حمله تروریستی که در سال 1987 رخ داد، 115 مسافر جان خود را از دست دادند. پس از این جنایت مسئولان حقوق بین المللی به سرعت جستجو برای یافتن تروریست های بین المللی را آغاز کرد و در نهایت کیم هیون هی، زنی آرمانگرا و جوان را پیدا کرد که کشورش او را به ماشین کشتار تبدیل کرده بود. او در این عملیات تنها 25 سال سن داشت و تنها پس از گذشت چند ساعت از عملیات دستگیر شد. حین دستگیری کپسول خودکشی کیم عمل نمی کند و برای اولین بار از کنترل اربابان خود خارج می شود.

درباره کتاب روح گریان من

کتاب روح گریان من داستان اعمال تروریستی کیم هیون هی و پشیمانی او است. کیم یک سال در کره جنوبی تحت بازجویی های طاقت فرسا قرار گرفت و منتظر اعدام بود. اما رئیس جمهور کره جنوبی در اقدامی که خشم مردم را در پی داشت او را بخشید و اعلام کرد که کیم نیز مانند قربانیان هواپیمای مسافربری قربانی سیاست های رهبران کره شمالی شده است. کیم اکنون خانواده خود را تشکیل داده و در سئول زندگی می کند. سرگذشت خانواده او در کره شمالی مشخص نیست و به نظر می رسد که به اردوگاه کار اجباری فرستاده شده اند. کیم اکنون به نویسندگی مشغول است و کتاب روح گریان من را به خانواده کشته شدگان هواپیمای 858 تقدیم کرده است.

کره شمالی یک کشور کمونیست است که همچنان پابرجا می باشد. زندگی در این کشور بسیار فاجعه بار بوده و مردم بسیاری همچون کیم قربانی سیاست های رهبران این کشور شده اند.

کتاب روح گریان من یکی از پر فروش ترین کتاب ها در زمینه کتاب های جاسوسی است که تا کنون به بیش از یازده زبان زنده دنیا ترجمه شده است. این کتاب برای افرادی مناسب است که می خواهند با کره شمالی و نحوه زندگی افراد در آن بیشتر آشنا شوند. به دلیل اینکه کتاب بر اساس واقعیت نوشته شده است جذابیت های زیادی دارد و خواننده نمی تواند آن را کنار بگذارد. این کتاب در سال 1396 توسط فرشاد رضایی به فارسی ترجمه شده و توسط انتشارات ققنوس وارد بازار شد.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز
کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز