چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

عصیان اثر یوزف روت

عصیان – معرفی کتاب

رمان عصیان اثر اتریشی، یوزف روت برای اولین بار در سال 1924 به چاپ رسید. این رمان در ابتدا به صورت سریالی در روزنامه آلمانی فورورتس منتشر شد و سپس در قالب کتاب به چاپ رسید.

خلاصه رمان عصیان

داستان رمان عصیان در مورد کهنه سربازی به نام آندریاس پوم است که از جنگ جهانی اول بازگشته و یک پای خود را در جنگ از دست داده است. داستان از یک بیمارستان صحرایی شروع می شود که آدم های زیادی در آن هستند که هر کدام به عنوان یک مجروح جنگی نابینا یا فلج شده اند و یا یکی از اندام های خود را از دست داده اند. اغلب این افراد ناله و شکایت می کردند و در این میان تنها آندریاس بسیار آرام است و مخالف صحبت های دیگران می باشد. او یک نوازنده خیابانی است و به بجز یک نشان نظامی چیزی برایش باقی نمانده است. آندریاس برخلاف همرزمان خود در جنگ به خدا و دولت ایمان محکمی دارد. اغلب همرزمان او پس از پشت سر گذاشتن اتفاقاتی که در جنگ افتاده است اعتقاد خود را به خدا از دست داده و دولت را سرزنش می کنند. اما او همچنان اعتقادات قوی خود را حفظ کرده است.

آندریاس به تدریج به زندگی اجتماعی باز می گردد و عاشق می شود. او مجوز خود را به عنوان یک نوازنده خیابانی نیز دریافت می کند. تا اینکه پس از یک نزاع خیابانی به عنوان یک شورشی زندانی می شود و تمام باورهای او در لبه پرتگاه قرار می گیرند. این بخش از داستان را می توان نقطه عطف کتاب دانست. او در ابتدا به سرعت به سلول خود عادت می کند. به تمام شرایط و اتفاقات در زندان خو می گیرد و شکایتی نمی کند، اما به تدریج سوالاتی از خود می پرسد که منجر به طغیان او می شود.

داستان آندریاس داستان مردی مطیع و پرهیزگار است که در جامعه ای متلاشی و فروپاشیده پس از جنگ در حال زوال می باشد. مردی که تا چندی پیش کافران و عصیانگران را سرزنش می کرد و حالا به جمع آن ها پیوسته و نه تنها دولت و عدالت آن ها را بلکه عدل الهی را نیز زیر سوال می برد و طغیان می کند.

درباره رمان عصیان

رمان عصیان یکی از رمان های کوتاه و بسیار جذاب است که نویسنده در آن به بی رحمی جامعه انسانی پرداخته است. یوزف روت در طول عمر خود کتاب ها و مقالات زیادی نگارش کرده است که بیشتر شهرت خود را مدیون آن از دسته از آثارش است که به اروپای پس از جنگ پرداخته است. این کتاب نیز در همان دسته قرار می گیرد.

روت در طول زندگی خود حوادث زیادی را پشت سر گذاشته است که که شاید مهمترین آن ها به قدرت رسیدن هیتلر و مهاجرت او به فرانسه است. او در اواخر عمر خود به یک دائم الخمر و بی خانمان تبدیل شده بود و در فقر و تنگدستی به سر می برد. در نهایت نیز در یکی از گرمخانه های مخصوص تهیدستان از دنیا رفت.

برخی از منتقدان آثار روت را به آثار چخوف و کافکا شبیه می دانند و بر این باور هستند که روت از آن ها الهام گرفته است.

رمان عصیان مورد استقبال بخش زیادی از مردم و منتقدان قرار گرفت و اکنون نیز طرفداران مخصوص به خود را دارد. این کتاب که در رده کتاب های جنگ قرار می گیرد داستان سرخوردگی و عصیان را روایت می کند.

این کتاب در کشورهای زیادی مورد استقبال قرار گرفته و به زبان های مختلفی ترجمه شده است. از بهترین ترجمه های فارسی آن نیز می توان به ترجمه سینا درویش عمران به همراه کیوان غفاری اشاره کرد که توسط انتشارات بیدگل در 219 صفحه به چاپ رسیده است.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب کهنه سرباز
کتاب کهنه سرباز