چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد اثر اوریانا فالاچی

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد – معرفی کتاب

کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد اثر اوریانا فالاچی، نویسنده و خبرنگار مشهور ایتالیایی است که برای اولین بار در سال 1975 منتشر شد. این کتاب از زبان راوی برای جنینی که در رحم خود دارد نوشته شده است.

خلاصه کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد

کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد، با توجه به عنوان کتاب مضمونی قابل حدس دارد. داستان در مورد مادری است که برای جنینی که در داخل رحم خود پرورش می دهد نامه می نویسد. این مادر بنا بر دلایلی قصد سقط کردن این جنین را دارد. اما از همان لحظات ابتدایی که جنین شروع به رشد می کند، حس مادر شدن در به وجود آمده و با جنین زندگی می کند. یکی از مهمترین نگرانی های یک مادر باردار از دست دادن جنین است که به نظر می رسد اصلی ترین مساله این کتاب نیز سقط جنین است.

مادر در نامه ای که برای کودک خود می نویسد از نگرانی های خود می گوید و دنیا را با تمام خوبی ها و بدی های آن برای فرزندش شرح می دهد. نکته قابل توجه کتاب وجود تمام احساسات آدمی از جمله ترس، خشم، امید، مهربانی، ناامیدی و اضطراب است که از ابتدا تا انتهای نامه قابل لمس می باشد. یکی دیگر از احساسات انسانی که به آن پرداخته شده عشق است. هنگامی که مادر با بچه خود حرف می زند و از شور و شوق خود برای به دنیا آمدن او می گوید، عشق را به خوبی می توان احساس کرد. از دیگر دغدغه های نویسنده در این کتاب بیان مشکلات و دغدغه هایی است که در دنیا بر سر راه زنان و مادران قرار دارد.

Description: نقد به کودکی که هرگز زاده نشد | اوریانا فالاچی رمان‌های ایتالیایی معاصر|  دهکده کتاب

درباره کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد

کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد در 128 صفحه نگارش شده است. این کتاب بسیار جذاب بوده و بسیار ساده و بی کلف نوشته شده است. از این رو خواندن آن زمان زیادی را از شما نخواهد گرفت و می توانید در یک روز تعطیل این کتاب خوب را به اتمام برسانید.

این کتاب تنها یک رمان برای بیان احساسات و نامه نگاری به یک کودک متولد نشده نیست، بلکه به نظر بسیاری از منتقدان بیش از اینکه فالاچی به کیفیت و جذابیت متن ادبی پرداخته باشد، به مساله زنان و دغدغه های جنسیتی پرداخته است، که البته این موضوع نکته ای منفی به حساب نمی آید. نویسنده همچنین در بخش هایی از کتاب هستی و نستی را به چالش کشیده و به سوالاتی که کامو در آثار خود به آن ها پرداخته بود نیز پاسخ می دهد.

از نکات مثبت کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد این است که خواننده به هنگام خواندن این کتاب به شدت با آن همذات پنداری می کند. خواننده به هنگام خواندن گفتگوی مادر با جنین احساس حامگی و وجود جنین در شکم و رشد آن را به خوبی درک می کند.

Description: دست رد منتقدان به فیلم زندگی «اوریانا فالاچی» - ایسنا

پرسش و پاسخ در مورد فلسفه هستی

فالاچی در طول کتاب تمام خوانندگان و به ویژه زنان را وادار می کند تا از خود سوال های فلسفی بپرسند. سوالاتی از این قبیل که اگر زندگی شکنجه است چرا باید آن را بپذیریم؟ یا اصلا چرا نسل انسان باید وجود داشته باشد؟ هدف از وجود داشتن و انتظار کشیدن برای مرگ چیست؟ او در نهایت پاسخ به این سوالات را بر عهده همان کودکی که در رحم او است و هنوز زاده نشده است می گذارد.

این کتاب توسط افراد زیادی به فارسی برگردانده شده است. اولین مترجم ایرانی کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد مانی ارژنگی از انتشارات امیرکبیر بود و دومین ترجمه این کتاب توسط ویدا مشفق صورت گرفت. سپس افراد زیادی اقدام به ترجمه این کتاب کردند که از میان آن ها می توان به غلامرضا امامی تبریزی و یغما گلرویی اشاره کرد. ترجمه امامی تبریزی، که یکی از مترجمان و پژوهشگران زبده کشور است را می توان به عنوان بهترین ترجمه از این کتاب در نظر گرفت.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز
کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز