چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

بازار خودفروشی اثر ویلیام تکری

بازار خودفروشی – معرفی کتاب

بازار خودفروشی: رمانی بدون قهرمان اثر ویلیام تکری نویسنده انگلیسی است که برای اولین بار در سال 1847 منتشر شد. این رمان برجسته ترین اثر تکری و یکی از رمان های شاخص قرن نوزده به شمار می رود.

خلاصه کتاب بازار خودفروشی

رمان بازار خودفروشی یک دوره بیست ساله بین سال های 1811 تا 1830 را روایت می کند. در این دوران طبقه بورژوآ حاکمیت جامعه را در دست گرفته بودند.

شخصیت های اصلی داستان دو دختر به نام های آملیا و بکی از دو طبقه غنی و فقیر جامعه هستند که در طول داستان با ماجراهای زیادی رو به رو می شوند. آملیا یک دختر بسیار خوش قلب و مهربان است که مورد ظلم یکی و همسر خیانتکار خود واقع می شود. بکی نیز با شخصیت مکار و حیله گر خود و به کارگیری دسیسه های زنانه موفق به ازواج با پسر رئیس خود می شود.

شاید ماجرای کتاب یک داستان عاشقانه سطحی به نظر برسد اما خواننده از همان ابتدای داستان متوجه می شود که با یک کتاب سطحی رو به رو نیست. این کتاب داستان مردم عادی است و هیچ قهرمانی ندارد. شرح دردها، رنج ها و خوشی های طبقات مختلف جامعه است که در حرص و حسادت غرق شده اند.

Description: ویلیام تکری نویسنده کتاب بازار خودفروشی

در بازار خودفروشی مردم کلاهبرداری می کنند. زن ها را به بردگی می گیرند. کسی از گناه نمی هراسد. مردم به فکر منافع خود هستند و به راحتی به یکدیگر تهمت می زنند. هزاران کار انجام می دهند تا بتوانند زندگی کنند اما در نهایت راضی و خشنود نمی شوند. در آن دوره پول و ثروت حرف اول را می زند و القاب و کالسکه های مجلل مهم تر از خوشبختی هستند.

درباره رمان بازار خودفروشی

داستان رمان بازار خودفروشی حکایت از این دارد که تمامی رفتار انسان حتی آن دسته از رفتارها همچون حسد و کینه که نکوهیده شده هستند، کاملا طبیعی بوده و از هر شخصی سر می زند. جهان مانند یک آینده است و به تدریج شخصیت حقیقی انسان ها را بازتاب می دهد. پس بهتر است با آن مهربان باشیم.

در رمان بازار خودفروشی یک شخصیت اصلی یا قهرمان وجود ندارد. بلکه داستان زندگی افراد معمولی در یک جامعه نابسامان روایت می شود. خواننده با تمام شخصیت های داستان بزرگ می شود، زندگی می کند و برای آن ها غصه می خورد. البته در برخی لحظات نیز از حماقت های آن ها عصبی شده و گاه به رفتارهای آن ها می خندد.

داستان در ابتدا کمی کسل کننده آغاز می شود. اما به مرور زمان حوادث بیشتری اتفاق افتاده و ریتم داستان کمی تندتر می شود. یکی از نکات جالب توجه این کتاب که مورد علاقه بسیاری از خوانندگان است، پایان بندی آن می باشد. داستان برخلاف انتظارات به پایان می رسد که این یکی از وجه تمایزات این کتاب با سایر آثار کلاسیک است.

این کتاب شامل 67 فصل است که هر یک از فصل ها عنوان جداگانه داشته و در آن به داستان های مختلف پرداخته می شود. تعداد شخصیت های داستان بسیار زیاد است. تا جایی که به خاطر سپردن تمامی اسامی برای خواننده بسیار دشوار بوده و گاهی باعث سردرگمی می شود. از این رو نویسنده برخی از شخصیت ها و اتفاقات را طی فصل های مختلف تکرار می کند تا برای خواننده یادآوری شود. لحن داستان طنز تلخ و پر از کنایه است که جذابیت داستان را دو چندان می کند.

کتاب بازار خودفروشی برای اولین بار توسط فرح یکرنگی در سال 1334 با عنوان یاوه بازار به فارسی ترجمه و به همت بنیاد ترجمه و نشر کتاب وارد بازار شد. دومین ترجمه نیز توسط منوچهر بدیعی در سال 1368 انجام شده و با همت نشر نیلوفر به چاپ رسید. نام این کتاب به معنای بی ارزشی و بی حاصلی است و خودفروشی اصلا به معنای تن فروشی نمی باشد و معنای خودنمایی و خودستایی دارد. از این رو منوچهر بدیعی، این نام را برای معنای کلمه vanity به کار برده است که بسیار مناسب محتوای داستان می باشد.

تا کنون 4 اثر سینمایی محصول کشورهای آمریکا، انگلیس و شوروی از این کتاب اقتباس شده اند که آخرین اثر به همین نام و با کارگردانی میرا نایر در سال 2004 ساخته شد.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز
کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز