چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

زندگینامه و آثار ایزابل آلنده

ایزابل آلنده – زندگینامه

ایزابل آلنده نویسنده و روزنامه نگار مطرح اهل پرو در سال 1942 متولد شد. کتاب های او به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده و جوایز زیادی را کسب کرده اند.

تحصیلات و سفر به شهرهای مختلف

ایزابل آلنده اولین فرزند توماس آلنده، دیپلمات شیلیایی است که در سال 1942 در لیما به دنیا آمد. او سه ساله بود که پدر و مادرش از یکدیگر جدا شدند. مادر ایزابل، به همراه دو فرزند دیگر خود به شیلی بازگشت و در منزل پدری اش ساکن شد. ایزابل یازده سال داشت که مادرش با یک دیپلمات ازدواج کرد. از این رو ایزابل به همراه خانواده به بولیوی و سپس به لبنان رفتند و تا سال 1958 در آنجا زندگی کردند. ایزابل در این کشورها در مدارس انگلیسی زبان خصوصی تحصیل می کرد. سپس در سال 1958 به شیلی بازگشت و و تحصیلات خود را در آنجا ادامه داد.

آلنده پس از اتمام تحصیلات به مدت 6 سال و تا سال 1965 در موسسه ای وابسته به سازمان ملل کار کرد. البته او از 18 سالگی به عنوان مجری و خبرنگار در یکی از شبکه های تلویزیونی شیلی مشغول به کار شده بود.

ازدواج و تبعید به ونزوئلا

ایزابل آلنده در سال 1962 زمانی که 20 سال داشت ازدواج کرده و صاحب دو فرزند شد. او برای ادامه تحصیل به ژنو و بروکسل رفت و در سال 1967 به همراه چند زن دیگر مجله فمنیستی  پائولا را راه اندازی کرده و یک سال بعد به عنوان سردبیر مجله انتخاب شد.

پدر ایزابل، پسر عموی سالوادور آلنده، رئیس جمهور شیلی بود. پس از سال 1973 که کودتای خونین پینوشه علیه سالوادور آلنده به راه افتاد، ایزابل به همراه خانواده به ونزوئلا تبعید شد. او در این کشور به کارهای مختلفی پرداخت تا بتواند مخارج خود را تامین کند. همچنین از سال 1976 تا 1983 به عنوان خبرنگار آزاد در روزنامه ال ناسیونال مشغول به کار شد.

آلنده پس از 13 سال به شیلی بازگشت و در سال 1991 از دانشگاه شیلی عنوان پروفسور افتخاری را دریافت کرد. همچنین در همان سال دکترای افتخاری خود را نیز از دانشگاه نیویورک اخذ کرد. او در سال 1992 دختر خود را بر اثر یک بیماری خونی از دست داد و اکنون در ایالت کالیفرنیا واقع در آمریکا زندگی می کند.

آغاز نویسندگی

ایزابل آلنده در سال 1981 از مرگ پدربزرگ خود خبردار شد و برای او یک نامه طولانی نوشت. این نامه زیربنایی برای نوشتن رمان خانه ارواح شد. این رمان چند دهه از زندگی یک خانواده را روایت می کند. آلنده با این رمان به شهرت جهانی دست پیدا کرد و میلیون ها نسخه از این رمان به زبان های مختلف ترجمه شده و در سراسر دنیا به چاپ رسید.

او سپس چندین کتاب کودک نوشت و بعد از آن رمان دوم خود را با نام از عشق و سایه ها منتشر کرد. او برای این کتاب ها جوایز زیادی کسب کرد و دو سال متوالی به عنوان نویسنده سال انتخاب شد.

آلنده در کتاب سرزمین تخیلی من در مورد شیلی و تاریخ آن نوشت. کشوری که تغییرات بسیاری در طول این سال ها کرده و دیگر به شکل سابق نیست. او معتقد است که وطن یک نقطه در نقشه نیست و جایی در ذهن افراد است.

ایزابل آلنده نویسنده ای شناخته شده در ایران است و کتاب های او به زبان های زیادی از جمله فارسی ترجمه شده است. از جمله کتاب های او می توان به دختر بخت، داستان های اوالونا، نقش رنگ باخته و شهر جانوران اشاره کرد.

محبوب ترین کتاب ها
Sustainable development in Urban planning for future cities
Sustainable development in Urban planning for future cities
منابع انسانی دیجیتال
چاپ کتاب منابع انسانی دیجیتال
مواد و مصالح ساختمانی
مواد و مصالح ساختمانی
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب روش تحقیق
روش تحقیق