چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

زندگینامه و آثار هانس کریستین اندرسن

هانس کریستین اندرسن – زندگینامه

هانس کریستین اندرسن نویسنده مشهور دانمارکی در سال 1805 در ادنسه دانمارک به دنیا آمد. او اغلب برای داستان های کودکانه خود به شهرت رسیده است.

کودکی هانس کریستین اندرسن

هانس کریستین اندرسن در خانواده ای نسبتا متمول به دنیا آمد. پدر او ادعا می کرد که از خانواده ای اصیل است و پدر بزرگ او نیز از طبقات اجتماعی بالا بود، اما این موضوع هنوز به اثبات نرسیده است. خانواده اندرسن با خاندان سلطنتی دانمارک ارتباط کاری داشت و پادشاه دانمارک نیز علاقه زیادی به هانس داشت و حتی مخارج تحصیل او را نیز تقبل کرده بود.

قوه تخیل هانس بسیار قوی بود و علاقه زیادی به ابیات و تئاتر داشت. در کودکی آثار شکسپیر را با عروسک های چوبی اجرا می کرد و برای خود صحنه تئاتر به راه می انداخت.

نوجوانی هانس کریستین اندرسن

هانس کریستین اندرسن در 11 سالگی پدر خود را از دست داد. از این رو برای تهیه مخارج زندگی در یک خیاطی به شاگردی مشغول شد. کارگران شرکت همیشه ظاهر او را مورد تمسخر قرار می دادند. در 14 سالگی تصمیم گرفت به کپنهاگ برود و به کار مورد علاقه خود یعنی تئاتر بپردازد. او صدای زیبایی داشت و به همین خاطر در تئاتر سلطنتی استخدام شد. اما چندان موفق عمل نکرد و از این کار نیز بیرون آمد. به عقیده یکی از همکارانش هانس شاعر فوق العاده ای بود، از این رو به دنبال این استعداد رفت و مشغول سرودن شعر شد.

او به صورت اتفاقی با ژوناس کالین آشنا شد. کالین او را به مدرسه گرامر در اسلاگلس برد و هزینه تحصیل او را متقبل شد. هانس تا سال 1827 در دو مدرسه اسلاگلس و السینور مشغول به تحصیل بود. او این سال ها را سخت ترین سال های زندگی خود دانست. زیرا همکلاسی هایش او را به خاطر ظاهر و سن و سالش مسخره می کردند. هانس بزرگتر از سایر دانش آموزان بود. او در این مدارس توانست به زبان های انگلیسی، اسکاندیناوی و آلمانی تسلط پیدا کند.

آثار هانس کریستین اندرسن

هانس کریستین اندرسن که نویسنده کودک و نوجوان بود، اولین داستان خود با نام شبح در قبر پالناتکه را در سال 1827 نوشت، اما اولین کتابی که منتشر کرد گزارش یک پیاده روی نام داشت که آن را در سال 1829 نگارش کرده بود.

او شخصیت های موجود در داستان های خود را بسیار جادویی توصیف می کرد و در نگارش داستان سبک خاص خود را داشت. اندرسن اغلب شخصیت های مورد علاقه خود و یا شخصیت هایی که به آن ها علاقه نداشت را در قالب شخصیت  های داستانی خود بیان می کرد. او داستان جوجه اردک زشت را در وصف خود نوشته است.

هانس کریستین اندرسون بیش از 200 اثر تخیلی از خود به جای گذاشت. مشهورترین داستان های او دخترک کبریت فروش، جوجه ارک زشت، پری دریایی کوچولو و ملکه برفی نام دارند. جالب است بدانید که ملکه برفی همان انیمیشن مشهور و پر فروش والت دیزنی است که قسمت اول آن در سال 2013 ساخته شد و frozen یا یخ زده نام گرفت.

اندرسن در سال 1872 با افتادن از تخت دچار آسیب جدی شد و سه سال پس از آن ر سن 70 سالگی در کپنهاگ دانمارک از دنیا رفت.

محبوب ترین کتاب ها
Sustainable development in Urban planning for future cities
Sustainable development in Urban planning for future cities
منابع انسانی دیجیتال
چاپ کتاب منابع انسانی دیجیتال
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
پرفروشترین کتاب
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper