چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

گتسبی بزرگ اثر اسکات فیتز جرالد

گتسبی بزرگ – معرفی کتاب

گتسبی بزرگ نوشته اسکات فیتز جرالد یکی از رمان های ماندگار و پر فروش آمریکایی است که تا به حال بیش از 25 میلیون نسخه از آن در سراسر دنیا به فروش رسیده است.

خلاصه کتاب گتسبی بزرگ

داستان کتاب گتسبی بزرگ از زبان فردی به نام کاراوی روایت می شود. او یکی از همسایگان گتسبی است. در ابتدای داستان کاراوی با دختر عموی خود دیزی و همسرش دیدار می کند. تام همسر دیزی فردی بسیار موفق و ثروتمند است و به همراه همسر خود یک زندگی تجملاتی را می گذراند. در مقابل نیز جوانی به نام گتسبی وجود دارد که بسیار پولدار است که همیشه در حال برگزاری مهمانی های بزرگ است و همه می توانند در آن شرکت کرده و تفریح کنند. کسی از گذشته گتسبی چیزی نمی داند و شایعات زیادی در مورد او وجود دارد. برخی می گویند او در خانواده بسیار فقیری به دنیا آمده و در گذشته عاشق دیزی بوده است و اکنون به دنبال فرصت است تا به او نزدیک شود.

Image result for اسکات فیتز جرالد

درباره کتاب گتسبی بزرگ

گتسبی بزرگ در سال 1925 منتشر شد اما حدود بیست سال بعد از چاپ اول توجهات را به خود جلب کرد و سپس به عنوان یکی از بزرگترین رمان های قرن بیستم به دنیا معرفی شد. در اوایل قرن بیستم که این کتاب به شهرت رسید، نویسنده های مشهوری همچون فاکنر و همینگوی آثار بسیار معتبری از خود به جای گذاشته بودند. اما گتسبی بزرگ در نوع خود کم نظیر بود.

یکی از جذابیت های کتاب فیتز جرالد سبک نگارش خاص آن است که طبیعتا با ترجمه نمی توان آن را به خوبی درک کرد. اما رضا رضایی تمام سعی خود را در حفظ اثر به کار برده است. کشف شخصیت گتسبی نیز خواننده را ترغیب می کند که کتاب را دنبال کند. زیرا در ابتدای کتاب هیچ خبری از گتسبی نیست و خواننده کنجکاو می شود که او چطور و چه زمانی وارد داستان خواهد شد.

فیلم گتسبی بزرگ با بازی لئوناردو دی کاپریو بر اساس همین کتاب ساخته شده است و از معدود فیلم هایی است که وقایع کتاب را به خوبی به نمایش گذاشته است.

محبوب ترین کتاب ها
Sustainable development in Urban planning for future cities
Sustainable development in Urban planning for future cities
منابع انسانی دیجیتال
چاپ کتاب منابع انسانی دیجیتال
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
پرفروشترین کتاب
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper