چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

زندگینامه و آثار هومر

هومر – زندگینامه

هومر نویسنده و شاعر یونانی به احتمال زیاد حدود 800 سال بیش از میلاد زندگی می کرده است. البته برخی اعتقاد دارند این تاریخ به 2000 سال پیش بازمی گردد.

ایلیاد و اودیسه هومر

اطلاعات زیادی از هومر به جا نمانده است. دو اثر از این نویسنده و شاعر یونانی با نام ایلیاد و اودیسه، آثاری هستند که تمام افسانه ها و داستان های یونانی از این دو کتاب شعر استخراج شده اند و طرفداران زیادی در دنیا دارند و به زبان های زیادی ترجمه شده اند.

هرودوت، که از معتبرترین تاریخ نویسان دوران باستان است، معتقد است هومر در قرن نهم پیش از میلاد زندگی می کرده است و با توجه به جمع آوری وقایع جنگ تروا توسط هومر، به نظر می رسد که او از اهالی اسمیرنا در یونان بوده است. اما این نظریه قطعی نیست و در زمان باستان بسیاری از مردم یونان هومر را هم نژاد خود می دانستند. او جنگ تروا را با جنبه های افسانه ای و مافوق بشری در هم آمیخته و آن را روایت کرده است.

سفرهای هومر

هومر در پایان زندگی خود بینایی اش را از دست داده بود و از شهری به شهر دیگر سفر می کرد و اشعار خود را با نوای چنگ برای مردم می خواند. مجسمه ها و نقاشی های زیادی از تصویر هومر به جا مانده است که در نقاط مختلفی از جمله موزه لوور پاریس نگهداری می شوند.

ایلیاد و اودیسه دو اثر به جا مانده از هومر می باشند. این اشعار روایی بوده و هر کدام دارای صدها صفحه هستند. موضوع اصلی ایلیاد داستان جنگ تروا است. کتاب اودیسه نیز در مورد داستان ها و ماجراهایی است که اودیسئوس پس از بازگشت از جنگ تروا در بین راه با آن ها مواجه می شود. همچنین در این منظومه به دریا و خشکی و قلمرو افسانه ها نیز پرداخته است.

ایلیاد و اودیسه هومر منابع بسیار ارزشمندی برای آگاهی ما در مورد اساطیر و افسانه های یونانی هستند. البته در پشت پرده قهرمان هایی افسانه ای همچون آشیل حقایقی نیز نهفته است.

محبوب ترین کتاب ها
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
تاثیرات مشاوره گروهی بر حل مسائل اجتماعی و بلوغ عاطفی بر اساس رویکرد لازاروس
تاثیرات مشاوره گروهی
پرفروشترین کتاب
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper