چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

زندگینامه و آثار هومر

هومر – زندگینامه

هومر نویسنده و شاعر یونانی به احتمال زیاد حدود 800 سال بیش از میلاد زندگی می کرده است. البته برخی اعتقاد دارند این تاریخ به 2000 سال پیش بازمی گردد.

ایلیاد و اودیسه هومر

اطلاعات زیادی از هومر به جا نمانده است. دو اثر از این نویسنده و شاعر یونانی با نام ایلیاد و اودیسه، آثاری هستند که تمام افسانه ها و داستان های یونانی از این دو کتاب شعر استخراج شده اند و طرفداران زیادی در دنیا دارند و به زبان های زیادی ترجمه شده اند.

هرودوت، که از معتبرترین تاریخ نویسان دوران باستان است، معتقد است هومر در قرن نهم پیش از میلاد زندگی می کرده است و با توجه به جمع آوری وقایع جنگ تروا توسط هومر، به نظر می رسد که او از اهالی اسمیرنا در یونان بوده است. اما این نظریه قطعی نیست و در زمان باستان بسیاری از مردم یونان هومر را هم نژاد خود می دانستند. او جنگ تروا را با جنبه های افسانه ای و مافوق بشری در هم آمیخته و آن را روایت کرده است.

سفرهای هومر

هومر در پایان زندگی خود بینایی اش را از دست داده بود و از شهری به شهر دیگر سفر می کرد و اشعار خود را با نوای چنگ برای مردم می خواند. مجسمه ها و نقاشی های زیادی از تصویر هومر به جا مانده است که در نقاط مختلفی از جمله موزه لوور پاریس نگهداری می شوند.

ایلیاد و اودیسه دو اثر به جا مانده از هومر می باشند. این اشعار روایی بوده و هر کدام دارای صدها صفحه هستند. موضوع اصلی ایلیاد داستان جنگ تروا است. کتاب اودیسه نیز در مورد داستان ها و ماجراهایی است که اودیسئوس پس از بازگشت از جنگ تروا در بین راه با آن ها مواجه می شود. همچنین در این منظومه به دریا و خشکی و قلمرو افسانه ها نیز پرداخته است.

ایلیاد و اودیسه هومر منابع بسیار ارزشمندی برای آگاهی ما در مورد اساطیر و افسانه های یونانی هستند. البته در پشت پرده قهرمان هایی افسانه ای همچون آشیل حقایقی نیز نهفته است.

محبوب ترین کتاب ها
Sustainable development in Urban planning for future cities
Sustainable development in Urban planning for future cities
منابع انسانی دیجیتال
چاپ کتاب منابع انسانی دیجیتال
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
پرفروشترین کتاب
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper