چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

آخرین وسوسه مسیح اثر نیکوس کازانتزاکیس

آخرین وسوسه مسیح – معرفی کتاب

آخرین وسوسه مسیح اثر نیکوس کازانتزاکیس نویسنده مشهور یونانی است که در سال 1951 به چاپ رسید. این کتاب پس از انتشار مورد اعتراض کلیسا قرار گرفت.

خلاصه کتاب آخرین وسوسه مسیح

آخرین وسوسه مسیح در مورد زندگی حضرت عیسی، پیش از آشکار شدن رسالت او تا زمان به دار آویخته شدن او می باشد. کازانتزاکیس در این کتاب مسیح را یک پیامبر و یک شخصیت معصوم در نظر نگرفته است. بلکه او را به چشم یک انسان عادی نگاه کرده است. انسانی مبارز و آزاد که گاه دچار وسوسه می شود و برای رهایی از آن تلاش می کند. او در آزادی مردم و خود از بند اسارت می کوشد و با ترک خانواده و چشم پوشی از شادی های کوچک بر وسوسه ها پیروز می شود. او نمونه یک انسان متعال است که برای رسیدن به آرمان های خود از همه چیز عبور می کند.

در این کتاب وقتی عیسی به رسالت خود پی می برد دچار وحشت شده و سعی می کند خود را انسان بدی جلوه دهد. برای مثال برای به صلیب کشیدن آزادی خواهان صلیب می سازد و دائم دچار شک و تردید می شود. حتی مردم و حواریون نیز مطمئن نیستند که او مسیح موجود است و فکر می کنند شخصی است که مقدمات را برای ورود مسیح آماده می کند.

Image result for آخرین وسوسه مسیح کتاب

درباره کتاب آخرین وسوسه مسیح

کازانتزاکیس در آخرین وسوسه مسیح، عیسی مسیح را یک انسان عادی دانسته که هر لحظه ممکن است تسلیم شیطان شود. به همین دلیل کتاب مورد انتقاد مسیحیان و کلیسا قرار گرفت و یک کتاب ضد دینی تلقی شد و چاپ آن تا چندین سال ممنوع بود. آن ها نمی توانستند این نگاه نویسنده که یک نگاه انسانی و زمینی به حضرت عیسی است را قبول کنند و آن را کفر آمیز می دانستند.

آخرین وسوسه مسیح برای اولین بار در سال 1360 با ترجمه صالح حسینی و توسط انتشارات نیلوفر وارد بازار ایران شد. همچنین در سال 1988 مارتین اسکورسیزی با اقتباس از این کتاب فیلمی به همین نام ساخت. این فیلم نیز مانند کتاب واکنش های منفی زیادی گرفت و اکران آن در برخی کشورها ممنوع شد.

محبوب ترین کتاب ها
Sustainable development in Urban planning for future cities
Sustainable development in Urban planning for future cities
منابع انسانی دیجیتال
چاپ کتاب منابع انسانی دیجیتال
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
پرفروشترین کتاب
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper