چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

زندگینامه و آثار جیمز جویس

جیمز جویس – زندگینامه

جیمز آکوستین آلویسیوس جویس، شاعر و نویسنده ایرلندی در فوریه سال 1882 در دوبلین متولد شد. او تمام آثار خود را به زبان انگلیسی می نوشت و از اولین کسانی بود که در داستان های خود از سبک جریان سیال ذهن استفاده می کرد.

زندگینامه جیمز جویس

جیمز جویس در دوران مدرسه و دانشگاه شاگرد بسیار مستعدی بود. او با 13 زبان زنده دنیا آشنا بود و بر زبان فرانسوی، ایتالیایی و انگلیسی تسلط کامل داشت. او تمام آثار خود را به زبان انگلیسی نگارش می کرد.

جویس پسر بسیار ماجراجویی بود و یک روز در سیزده سالگی به همراه برادر خود از مدرسه فرار کرده و به ماجراجویی پرداختند. تا رودخانه لیفی پیاده روی کردند، به رودخانه تولکا رسیدند و تا باراندازهای رودخانه لیفی پیش رفتند تا به تماشای کشتی ها و ملوان ها بپردازند. او بعدها این تجربه را در قالب داستانی با نام برخورد روایت کرد.

جیمز جویس در سال 1904 با دختری به نام نورا آشنا شد و چندی بعد با او ازدواج کرد. نورا الهام بخش جویس در آفریدن چند تن از شخصیت های داستانی او شد. حاصل این ازدواج یک پسر و یک دختر بود. دختر او که لوسیا نام داشت، در کودکی به بیماری شیزوفرنی مبتلا شد. اگرچه این موضوع موجب آزار جویس بود اما پریشانی های لوسیا را به نبوغ فراوان او نسبت می داد.

جویس در حوانی به علت آب مروارید و یا به گفته برخی به دلیل بیماری سفلیس یک چشم خود را به تدریج از دست داد. او در سال 1941 پس از احساس درد در شکم خود و رفتن به بیمارستان در سن 58 سالگی درگذشت و در زوریخ به خاک سپرده شد.

آثار جیمز جویس

جیمز جویس اولین اثر خود که یک مجموعه شعر بود را با نام موسیقی مجلسی در سال 1907 منتشر کرد. پس از آن اولین اثر داستانی خود با نام دوبلینی ها را در سال 1914 منتشر کرد. این مجموعه داستان که در مورد برلین و مردمان آن است با استقبال خوبی رو به رو شد.

جیمز جویس شهرت جهانی به دست آورده بود اما همچنان گرفتاری های مالی داشت. او در سال 1920، زمانی که تصمیم داشت به لندن برود، در پاریس توقف کرد تا چند روزی را در آنجا بگذراند. اما حدود 20 سال در آنجا ماند. او در پاریس با سیلویا بیچ، صاحب کتابفروشی شکسپیر و شرکا آشنا شد و به واسطه او توانست با نویسندگان زیادی همچون ارنست همینگوی، تی اس الیوت، اسکات فیتز جرالد و مارسل پروست آشنا شد. بیچ رمان اولیس را در سال 1930 چاپ کرد. این رمان از شناخته شده ترین آثار جویس است و به عنوان بزرگترین رمان انگلیسی قرن بیست به شمار می آید.

محبوب ترین کتاب ها
Sustainable development in Urban planning for future cities
Sustainable development in Urban planning for future cities
منابع انسانی دیجیتال
چاپ کتاب منابع انسانی دیجیتال
مواد و مصالح ساختمانی
مواد و مصالح ساختمانی
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب روش تحقیق
روش تحقیق