چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

معرفی رمان مغازه خودکشی

مغازه خودکشی – معرفی کتاب

مغازه خودکشی اثر نویسنده و کارگردان فرانسوی، ژان تولی است که در سال 2007 به چاپ رسیده است. این رمان فانتزی معروف ترین اثر تولی است و تا به حال به بیش از بیست زبان زنده ترجمه شده است.

مغازه ای برای کمک به افراد ناامید

مغازه خودکشی از شاخص ترین رمان های سیاه در دنیا است که در دو دهه اخیر به چاپ رسیده است. خواننده در این کتاب همواره حضور مرگ و تلاش برای زنگی را حس می کند. این کتاب در مورد خانواده ای به نام تواچ است که شغلی عجیب دارند. آن ها مغازه ای دارند که در آن به افرادی که قصد خودکشی دارند کمک می کنند. آن ها به مشتریان خود مشاوره داده و انواع راه های موجود برای خودکشی را به آن ها معرفی می کنند. شعار آن ها این است که اگر زندگی خوبی ندارید لااقل مرگ موفقی داشته باشید.

مکان و زمان رویدادهای این رمان مشخص نیست. مردم در زمانی قرار دارند که ناامیدی و افسردگی همه گیر شده است و دلیلی برای زندگی وجود ندارد. شادی چیز بسیار عجیبی است و آمار خودکشی تا ح زیادی بالا رفته است. در این بین خانواده تواچ به شغل خود افتخار می کنند. زیرا به مردم کمک می کنند تا از زندگی رقت بار خود رها شوند.

میل به خودکشی و امید به زندگی

خانواده تواچ در مغازه خود ابزار جدید خودکشی اختراع کرده و در اختیار مردم قرار می دهند. همه چیز عادی است تا زمانی که آلن به دنیا می آید. آلن شخصیت متفاوتی با سایر افراد داستان دارد. او می خندد و عاشق کمک به سایرین است. مثبت اندیش است و امید به زندگی در او موج می زند. رفتارها و خلقیات آلن به تدریج موجب دگرگونی های اساسی می شود.

ژان تولی در این کتاب موضوع خودکشی و زندگی در شرایط ناخوشایند را به صورت طنز بیان می کند. فرض کنید در جامعه ای زندگی می کنید که بسیار سیاه است و امید به زندگی در آن هر لحظه کمتر می شود. در این صورت وجود مغازه خودکشی چندان دور از ذهن نیست.

شخصیت آلن در این کتاب مانند نوری در میان حجم انبوهی از تاریکی است. او پر از امید و زندگی است و به ما یاد می دهد که میل به زندگی همیشه طرفدار بیشتری از خودکشی دارد.

پایان کتاب مغازه خودکشی یکی از چالش برانگیزترین پایان ها است که بسیار غیر منتظره بوده و ذهن خواننده را برای مدت زیادی درگیر می کند.

محبوب ترین کتاب ها
Sustainable development in Urban planning for future cities
Sustainable development in Urban planning for future cities
منابع انسانی دیجیتال
چاپ کتاب منابع انسانی دیجیتال
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
پرفروشترین کتاب
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper