چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

اقدامات لازم برای چاپ یک کتاب خوب

چاپ کتاب – چهار اقدام موثر

اگر می خواهید یک کتاب چاپ کنید و تجربه چندان زیادی ندارید، می توانید با انجام این اقدامات از این کار سر بلند بیرون آیید.

هدف از چاپ کتاب

قبل از انجام هر کاری بهتر است هدف خود را از چاپ کتاب مشخص کنید. آیا می خواهید یک کتاب پر مخاطب و پر فروش چاپ کنید؟ آیا می خواهید یک کتاب در مورد دوره های آموزشی که برگزار می کنی بنویسید؟ و یا هدف شما از نوشتن کتاب تقویت رزومه است؟ برخی نیز از دیدن نام خود بر روی کتاب لذت می برند. در کل باید هدف خود را از انجام این کار مشخص کنید.

سپس تیراژ کتاب و کیفیت مد نظر خود را مشخص کنید. بعضی مواقع ناشر هزینه های لازم برای چاپ کتاب را پرداخت کرده و حتی به نویسنده نیز دستمزد می دهد. البته این اتفاق اغلب برای نویسندگان مشهور پیش می آید و در اکثر مواقع هزینه چاپ توسط خود نویسنده پرداخت می شود. سپس شما باید تعداد تیراژ کتاب خود و کیفیت درخواستی را مشخص کنید. اگر می خواهید کتاب را صرفا برای رزومه علمی خود استفاده کنید بهتر است هزینه زیادی پرداخت نکنید. اما اگر کتاب شما دارای محتوایی ارزشمند است و فکر می کنی که توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده و فروش بالایی خواهد داشت، بهتر است آن را در تیراژ و کیفیت بالا به چاپ برسانید.

Image result for چاپ کتاب"

قبل و بعد از چاپ کتاب

قبل از چاپ کتاب بهتر است آن را چندین بار مرور کنید و درصورت نیاز بخش هایی از آن را اصلاح و یا بازنویسی کنید. به یاد داشته باشید که بازنگری یک کتاب یا یک نوشته بسیار ضروری و مهم است. زیرا در هر بازنگری موارد جدیدی برای اصلاح پیدا خواهید کرد.

اگر کتاب خود را در تیراژ بالا منتشر کردید و این کتاب دارای محتوای ارزشمندی است، باید بعد از چاپ آن تبلیغات لازم برای فروش را انجام دهید. زیرا یک کتاب هر اندازه که ارزشمند باشد و محتوای مفیدی داشته باشد اگر به خوبی تبلیغ و توزیع نشود مورد توجه قرار نخواهد گرفت. البته برخی از ناشران یک سری تبلیغات برای فروش کتاب هایی که منتشر کرده اند انجام می دهند. اما نیاز است که ما نیز یک سری اقدامات انجام دهید و برای موفقیت کتاب خود تلاش کنید.

محبوب ترین کتاب ها
Sustainable development in Urban planning for future cities
Sustainable development in Urban planning for future cities
منابع انسانی دیجیتال
چاپ کتاب منابع انسانی دیجیتال
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
پرفروشترین کتاب
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper