چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

زندگینامه و آثار نادر ابراهیمی

نادر ابراهیمی

نادر ابراهیمی، نویسنده مشهور ایرانی در فروردین ماه سال 1315 در تهران به دنیا آمد. پس از اخذ مدرک دیپلم از دبیرستان دارالفنون، وارد دانشکده حقوق شد اما پس از دو سال حقوق را رها کرد و در رشته زبان و ادبیات انگلیسی به تحصیل پرداخت. ابراهیمی در سال 1387 در تهران درگذشت.

نادر ابراهیمی از سیزده سالگی به یک گروه سیاسی پیوست که مشکلات فراوانی اعم از بازجویی و زندان را برای او به دنبال داشت. او در طول عمر خود مشاغل زیادی از جمله کارگری چاپخانه، صفحه بندی روزنامه، حسابداری، مترجمی و ویراستاری، ساخت فیلم و مستند، نقاشی و خطاطی و تدریس در دانشگاه را امتحان کرد.

ابراهیمی از شانزده سالگی شروع به نوشتن کرد و تا پایان عمر خود آن را ادامه داد و توانست مقالات، کتاب ها، اشعار، نمایشنامه ها و فیلمنامه های زیادی از خود به جای بگذارد. اولین کتاب او خانه ای برای شب نام داشت، داستان دشنام که یکی از داستان های این کتاب بود مورد استقبال زیادی قرار گرفت. بسیاری از آثار نادری به چند زبان مختلف ترجمه شده اند.

اگرچه نادر ابراهیمی را بیشتر به عنوان یک نویسنده می شناسیم، اما او چند فیلم، مستند و مجموعه تلویزیونی نیز کارگردانی کرده است. همچنین اولین موسسه غیر دولتی ایران شناسی را تاسیس کرد و برای آن زحمت های بسیاری کشید اما آن طور که باید دیده نشد و بعد از انقلاب متوقف شد.

او با همکاری همسر خود موسسه ای برای کودکان و نوجوانان تاسیس کرد و نام آن را همگام با کودکان و نوجوانان گذاشت. او در این موسسه بر مسائل مربوط به کودکان و نوجوانان متمرکز بود و توانست جوایز زیادی در زمینه نشر کسب کند.

از آثار شاخص ابراهیمی برای بزرگسالان می توان به آتش بدون دود، آرش در قلمرو تردید، رونوشت بدون اصل و یک عاشقانه آرام اشاره کرد.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا