چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

حلاصه داستان دن کیشوت

خلاصه رمان دن کیشوت

دن کیشوت"، نوشته میگوئل دو سروانتس، یکی از شاهکارهای ادبی جهان است که در قرن هفدهم در اسپانیا نوشته شده است. این رمان به صورت کامل به نام "قصه‌ها و داستان‌های شریف دن کیشوت لامانچه" شناخته می‌شود و داستان یک مرد به نام آلونسو کیشوت است که تصمیم می‌گیرد شخصیتی به نام "دن کیشوت" را ایجاد کند و به عنوان یک شوالیه‌ی منتقد و نیکوکار در جهان اسپانیایی در زمان خود شناخته شود.

خلاصه کتاب دن کیشوت نوشته میگوئل سروانتس

خلاصه داستان: آلونسو کیشوت، یک مرد معمولی و بی‌پول اهل لمانچه، دیوانه‌وار به خیال می‌پردازد و تصمیم می‌گیرد به عنوان یک شوالیه داستانی به نام "دن کیشوت" عمل کند. او یک زره‌پوش قدیمی را به عنوان لباس شوالیه‌ای انتخاب می‌کند و به همراه دوست خود، سنچو پانسا، به ماجراهای جلبکش و کمدی پرداخته و به افسانه‌ها و شهرت‌های خود دنیای جدیدی را خلق می‌کنند.

دن کیشوت در سراسر داستان به تصورات خود پایبند می‌ماند و می‌جنگد با تصویری غلط از واقعیت. او به جنگ با دیگر شوالیه‌ها و هیولاها می‌پردازد و در همین حین به اشیاء عادی به عنوان هیولاها و افراد عادی به عنوان شوالیه‌ها تعبیر می‌دهد. او به خیال‌پردازی و مفهومی‌گرایی خود ادامه می‌دهد و به مرور زمان واقعیت و خیال در دنیای او با یکدیگر تداخل پیدا می‌کنند.

"دن کیشوت" یک اثر ادبی عمیق و چندلایه است که به موضوعاتی همچون واقعیت و خیال، شهامت و شوالیه‌گری، و قدرت خیال‌پردازی انسان می‌پردازد. این رمان همچنین یکی از اهمیت‌های بزرگ ادبیات جهان به شمار می‌آید و تأثیر معنوی زیادی داشته است.

 

برای خواندن خلاصه دیگر کتابها کلیک نمایید.   

محبوب ترین کتاب ها
مهره های سوخته
مهره های سوخته
فروش موفق
فروش موفق
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
باغ تورج
باغ تورج
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا