چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

خلاصه داستان هزار خورشید تابان

خلاصه رمان هزار خورشید تابان

"هزار خورشید تابان" (به انگلیسی: "A Thousand Splendid Suns") رمانی است نوشته‌ی خالد حسینی، نویسنده معروف افغان‌تبار، که در سال 2007 منتشر شد. این رمان داستان دو زن افغانی به نام‌های ماریام و لیلا را روایت می‌کند و به موضوعاتی چون دوستی، خانواده، مرگ، و تلاش برای زندگی بهتر در میان زمینه‌های جنگ و خشونت در افغانستان می‌پردازد. در زیر، یک خلاصه از داستان "هزار خورشید تابان" آورده شده است:

خلاصه کتاب هزار خورشید تابان اثر خالد حسینی

داستان به دو نقطه نظر اصلی متمرکز است:

 • ماریام: ماریام در شهر هرات افغانستان زندگی می‌کند. او به عنوان فرزند غیرشرعی مادرش، که نیکو، متهم به زنا به دوران کودکی رنج می‌برد. او زندگی خود را در خانه‌ای متروکه و ترسناک در کنار مادر و مردی به نام رسول می‌گذراند. ماریام به طور تصادفی با تاجری ثروتمند به نام رسول جلیل آشنا می‌شود و با ورود به خانه‌اش و ازدواج با او، زندگی‌اش به طور کامل تغییر می‌کند.

 • لیلا: لیلا دختری از خانواده‌ای مذهبی در شهر کابل است. او در دوران نوجوانی با تاریکی‌ها و تغییرات سیاسی در افغانستان روبرو می‌شود. پس از مرگ مادرش، لیلا تصمیم می‌گیرد به همراه تاجری محلی به نام رسول جلیل فرار کرده و با او ازدواج کند. اما زندگی با رسول نیز به سرعت به یک کابوس تبدیل می‌شود.

 • در طول داستان، ماریام و لیلا با یکدیگر آشنا می‌شوند و رابطه‌ای نادر و صمیمی بین آن‌ها شکل می‌گیرد. آن‌ها با هم مبارزه می‌کنند تا تحت تمامی سختی‌ها و خشونت‌ها به دنبال یک زندگی بهتر باشند.

  "هزار خورشید تابان" داستانی دردناک و پرشور از عشق، دوستی، امید، و مبارزه در برابر سختی‌های زندگی در افغانستان است. این رمان نشان می‌دهد که حتی در شرایطی که جنگ و خشونت زندگی را تضعیف می‌کنند، انسان‌ها همچنان قدرت برای پیدا کردن زیبایی‌ها و خودشان را بازسازی کردن دارند.

  برای خواندن خلاصه دیگر کتابها کلیک نمایید.   

  محبوب ترین کتاب ها
  مهره های سوخته
  مهره های سوخته
  چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
  نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
  عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
  چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
  باغ تورج
  باغ تورج
  مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
  چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
  پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
  چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
  آخرین اخبار
  پرفروشترین کتاب
  اول عاشق خودت باش!
  اول عاشق خودت باش!
  پربازدیدترین کتاب
  کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
  مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا