چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

معرفی کتاب سقوط برف

معرفی کتاب سقوط برف

معرفی کتاب سقوط برف اثر نیل استفنسون با ترجمه ی محمد آذرشب چاپ شده در نشر اندیشمند

سقوط برف

نویسنده: نیل استفنسون

مترجم: محمد آذرشب

گفتار مترجم:

آنچه می خوانید روایت جهانیست که شاید برای ما موهوم و مرموز باشد ولی احتمالا روح زمانه ی روزگاریست که فرزندامان سپری خواهند کرد ، تصور کنید روزی بشر به این قدرت دست یابد که در یک آن در دو عالم متفاوت باشد!تصویر و تصوری عجیب و غیر واقعی اما محتمل . فارغ  از اینکه تئوری تجربه ی دو جهانی بودن در یک آن ، چقدر صحیح یا مطلوب  است ، می توان آن را به یک غذای نو در یک سفر جدید تشبیه کرد که ممکن است برای شما خاطره ای خوش یا بالعکس آن را بسازد. لکن هرکسی قبل از تجربه ی هر غذای تازه ای با خودش تکرار میکند ( بذار حالا یه بار امتحان کنیم ) . هر چند این شیوه در بسیاری از ابعاد زندگی اکیدا توصیه نمیشود ، اما کتاب هم از جنس تجربه ی  غذاهای جدید است . با یکبار خواندن یک کتاب ممکن است دریافت ها و تجارب متفاوتی حاصل شود، بماند که وقتی پای مواجه شدن با موضوعات تخیلی در میان است خیلی ها محتاطانه قدم بر می دارند، اما اگر بدانید احتمال به وقوع پیوستن خیلی از این تخیلات در دنیای واقعی ما بسیار قریب است چه ؟

آیا باز هم برای اینکه امروز آینده را تجربه کنید مرددید ؟

به عنوان یک دانشجوی ارتباطات آموخته ام اینکه هر موجودی توانسته موجودیت خود را در این جهان حفظ کند و یا حتی اشرف مخلوقات توانسته معرکه ای به نام تمدن بشری ایجاد کند ( آگاهانه یا ناآگاهانه) محصول تعامل و ارتباط بوده و از دوران بشر به اصطلاح شکارچی تا امروز که حامل عنوان مستعاری پر طمطراق به نام جامعه ی فراطلاعاتی است، هیچ گاه هیچ دولتی پایدار نمانده جز آنکه دانایی محور بوده . آگاهی به عنوان یک ضرورت همواره در راس امور برای تصمیم های اساسی بوده و هست .

بشر امروز چگونه میتواندکباده کش آگاهی و بینش باشد در حالی که حتی توان پیش بینی فردا را ندارد چه رسد به روزها و ماهها و شاید سالهای آینده . هرگز مدعی آن نیستم که این کتاب بیانگر زندگی آینده بشری خواهد بود . هرگز .اما تجربه نشان داده آن چه امروز بخشی از زندگی طبیعی ماست روزگاری تخیل فردی در زمانی نامعلوم و ناکجا آباد این عالم بوده ، چه بسا ممکن است پوشیدن مجازی لباس مورد علاقه تان با حس لمس جنس و میزان لطافت آن قبل از خرید از فروشگاهی آن سوی دنیا تجربه جالبی برایتان باشد و یا حتی تصور اینکه از پشت میز کارتان یا حتی از داخل رختخواب خانه خودتان میتوانید در مراسم ازدواج دوستتان که سالهاست در قاره ی دیگری زندگی میکند ، شرکت کنید و امکان مصاحبت، استنشاق عطر لباس میهمانان ،گپ و گفت داشتن ، و حتی مصافحه با آنها را دارید ، هیجان انگیز است .نه!

اما این کتاب

کافیست در کلاس درس یکی از رشته های آینده پژوهی ، علوم ارتباطات اجتماعی ، آی تی و شبکه و... شرکت کنید تا در طول ترم بارهاو بارها از اساتید درباره ی متاورس بشنوید . من هم مانند بسیاری دیگر از دانشجویان بعد از یکی دوبار شنیدن این کلمه حساس شدم که اطلاعاتی در این باره بیابم اما در مقالات و کتب موجود به زبان فارسی مشخصا به نتیجه ای نرسیدم و آن چه را هم که یافتم یا جامعیت آن چنانی نداشت و معمولا تک بعدی بود یا آنقدر تخصصی بود که حتی برای متخصصین هم فهم موضوع را بسیار مشکل مینمود . تا اینکه با این کتاب مواجه شدم و بعد از خواندن و درک نسبی موضوع ، فکر کردم چه بهتر از این که بتوانم با ترجمه ی این کتاب نه فقط برای طیف مشخصی که برای همه ی مردم پارسی زبان فرصت مطالعه و فهم دنیای رازآلود متاورس را فراهم آورم . هرچند که هیچ چیز به جز صنع الهی بدون ایراد نیست اما تلاش کرده ام ترجمه روان و ساده ای را در اختیار خوانندگان قرار دهم  با این حال خالی از نقص نیست ، مشتاقم هر دیدگاهی که به نظر شما خواننده عزیز میتواند به بهبود ترجمه و فهم کتاب منجر شود را بدانم .

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا