چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

5 تا از مشهورترین کتابفروشی های دنیا

کتابفروشی های معروف

چندی پیش سالروز تولد سیلویا بیچ، صاحب مشهورترین کتابفروشی دنیا یعنی "شکسپیر و شرکا" بود. از این رو تصمیم گرفتیم تعدادی از معروفترین و زیباترین کتابفروشی های دنیا را به شما معرفی کنیم.

1. (Shakespeare and Company (Paris:

این کتابفروشی در سال 1919 توسط سیلویا بیچ در خیابان دوپویترن در فرانسه افتتاح شد و در دهه 20 به پاتوق نویسندگان مشهوری از جمله همینگوی تبدیل شد، اما چند سال بعد هنگامی که بیچ از فروش کتاب به یک آلمانی امتناع کرد، آن فرد بیچ را تهدید کرد که تمام کتاب های او را مصادره می کند و کتابفروشی را برای همیشه می بندد. بیچ کتاب ها را در زیر زمین پنهان کرد و از آن جا رفت و دیگر هیچوقت آن کتابفروشی را باز نکرد.

در سال 1951 شخصی به نام جرج ویتمن کتابفروشی ای در منطقه بوشری در فرانسه باز کرد و آن را "لو میسترال" نامید. اما چندی بعد سیلویا بیچ نام "شکسپیر و کمپانی" را به ویتمن پیشنهاد داد و او نیز اسم کتابفروشی را تغییر داد و اینگونه بود که شکسپیر و شرکا دوباره متولد شد. این کتابخانه اکنون توسط دختر ویتمن که سیلویا بیچ ویتمن نام دارد اداره می شود.

2. (El Ateno Grand Splendid (Buenos Aires:

بوینس آیرس به عنوان پایتخت کتابفروشی ها شناخته شده است، زیرا بیشتر از هر پایتخت دیگری دارای کتابفروشی است. از مهمترین و زیباترین این کتابفروشی ها می توان به El Ateneo Grand Splendid اشاره کرد. این کتابفروشی در سال 1919 به عنوان یک محل گران قیمت برای اجرای تئاتر افتتاح شد و برای اجراهای تانگو بسیار معروف بود. ده سال بعد به یک سینما تبدیل شد و اولین سینمای شهر بود که صدا نیز در آن پخش می شد. در سال 2000 در آستانه فروپاشی بود اما توسط گروپو بازسازی شد و به عنوان یک کتابخانه بازگشایی شد. این کتابفروشی در حال حاضر یک میلیون بازدید کننده دارد.

3. (Libreria Acqua Alta (Venice:

وقتی شما به کسی بگویید که می خواهید به ونیز بروید، اولین سوالی که از شما پرسیده می شود این است که آیا به آن کتابفروشی شناور نیز سر خواهید زد؟ اگرچه این کتابفروشی که در سال 2004 توسط لوییجی فریتزو افتتاح شده است، در آب شناور نیست اما کتاب های آن در وان، قایق و صندوقچه های پلاستیکی و گوندولاهای بزرگ (قایق های مخصوص که در کانال ونیز شناورند) نگه داری می شوند و وقتی که آب ونیز بالا می آید آن ها روی آب شناور می شوند.

4. (Atlantis Books (Greece:

در سال 2002 دو آمریکایی به نام های کریگ والزر و الیور وایز به سانتورینی سفر کردند و متوجه شدند که هیچ کتابفروشی در آن جزیره وجود ندارد. آن ها تصمیم گرفتند که یک کتابخانه در آنجا احداث کنند. اگرچه عجیب به نظر می رسد اما آن ها این کار را انجام دادند. از چوب های زاید برای خود کتابخانه ساختند و با الهام از کتابفروشی شکسپیر و شرکا، در کتابخانه تخت هایی قرار دادند تا کارمندان شیفتی بتوانند روی آن ها استراحت کنند. این کتابفروشی بهترین منظره از دریای اژه را دارد.

5. (Livraria Lello (Portugal:

از این کتابفروشی بارها به عنوان زیباترین کتابفروشی در دنیا نام برده شده است. در اصل این کتابفروشی برای نوع معماری و ساختمان قدیمی ای که دارد معروف است. همچنین بسیاری بر این باورند که نویسنده کتاب هری پاتر برای توصیف دانشگاه هاگوارتز از این مکان الهام گرفته است. شما باید برای ورود به این کتابفروشی سه یورو بپردازید که در صورت خرید کتاب این مبلغ به شما برگردانده می شود. این مکان اکنون مقصد توریست های بسیاری است.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا