چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

زندگینامه و آثار امیرعلی نبویان

امیرعلی نبویان – زندگینامه

امیرعلی نبویان، نویسنده، مجری و بازیگر ایرانی در فروردین ماه سال 1359 در آمل به دنیا آمد. او یکی از نویسندگانی است که با برنامه رادیو هفت شناخته شد و تا به حال چندین کتاب از مجموعه قصه های خود را منتشر کرده است.

ورود امیرعلی نبویان به تلویزیون

امیرعلی نبویان در تاریخ 2 فروردین ماه سال 1359 در آمل به دنیا آمد. او در رشته مهندسی برق از دانشگاه علوم و فنون مازندران فارغ التحصیل شد. او شهرت و محبوبیت خود را از سال 1389 و با ورود به برنامه رادیو هفت که هر شب از شبکه آموزش صدا و سیما پخش می شد به دست آورد. نبویان در این برنامه قصه هایی که خودش نوشته بود را در آیتمی به نام قصه های امیرعلی برای بینندگان می خواند. به دلیل قلم روان و درونمایه طنز داستان های امیرعلی، این داستان ها در مدت زمان کوتاهی طرفداران زیادی در بین مردم پیدا کرد.

امیرعلی نبویان تا به حال در بخش های هنری زیادی از جمله گویندگی، بازیگری و اجرای تلویزیونی فعالیت داشته و در می توان گفت در تمام زمینه ها بسیار موفق عمل کرده و حالا یکی از چهره های شناخته شده و محبوب در میان مردم است.

نبویان پس از اخذ مدرک کارشناسی در رشته مهندسی برق شروع به کار کرد و مدتی به کارهای بازاریابی و تدریس ریاضی مشغول بود. اما هیچ یک از این کارها باعث رضایت او نبودند. از این رو تصمیم گرفت در سال 1387 زمانی که 28 سال سن داشت در کلاس های بازیگری شرکت کند. از این رو آمل را به مقصد تهران ترک کرد و در کلاس های بازیگری موسسه کارنامه زیر نظر هدایت هاشمی، حسن معجونی و مهتاب نصیرپور دوره های بازیگری را گذراند.

Description: قصه های امیرعلی داستان‌های اجتماعی که با زبان طنز روایت می‌شوند - گلونی

آغاز شهرت با قصه های امیرعلی

امیرعلی نبویان در کودکی علاقه ای به نوشتن نداشته است اما بعدها همین نوشته ها بودند که باعث شهرت او شدند. قصه های امیرعلی در ابتدا در سال 1389 در 28 بخش از برنامه تلویزیونی رادیو هفت و با اجرای امیرعلی نبویان پخش شد. این قصه در مورد پسری به نام امیرعلی است که به تازگی در رشته مهندسی برق قبول شده و به همراه مادر و پدر خود زندگی می کند. او خواهری متاهل به نام مریم و دوستی به نام مهران دارد و داستان های خود را با زبانی طنز و دوست داشتنی روایت می کند. نبویان خلق شخصیت ها و موقعیت های طنزآمیز در مورد موضوعات رایج و روزمره رد این قصه ها تصویری جدید از اتفاقات خلق کرده است. قصه امیرعلی پس از پخش در رادیو هفت به دلیل استقبال زیاد مردم در چند قسمت توسط انتشار نقش و نگار به چاپ رسیده و روانه بازار شد.

امیرعلی نبویان در این سال ها در تعدادی فیلم و سریال نیز ایفای نقش کرده و نمایشنامه ناگهان پیت حلبی را با کارگردانی کوروش سلیمانی نیز روی صحنه برده است. او همچنین بیش از یک سال در برنامه های رادیو هفت و صدبرگ به عنوان مجری حضور داشت. از جمله کتاب هایی که به قلم این نویسنده منتشر شده اند می توان به مرگ هشتگرد، شهر غصه و کان لم یکن اشاره کرد. او در سال 1395 با خانم بهار نوروزی ازدواج کرده و اکنون ساکن تهران می باشد.

محبوب ترین کتاب ها
مهره های سوخته
مهره های سوخته
فروش موفق
فروش موفق
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
باغ تورج
باغ تورج
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا