چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

بروکلین اثر کالم توبین

بروکلین – معرفی کتاب

کتاب بروکلین اثر کالم توبین، نویسنده، روزنامه نگار، منتقد و شاعر ایرلندی است که برای اولین بار در سال 2009 منتشر شد. داستان این رمان درباره دختری به نام ایلیش است و در دهه پنجاه میلادی روایت می شود.

خلاصه کتاب بروکلین

کتاب بروکلین در مورد دختری به نام ایلیش است که در ایرلند زندگی می کند. او در دهه پنجاه میلادی زندگی می کند و با وسوسه رویای آمریکایی مهاجرت می کند. او اگرچه عشق و موفقیت را پیدا می کند اما دچار غم غربت می شود.

ایلیش دختری است که در سال های پس از جنگ جهانی دوم در یکی از شهرهای کوچک ایرلند زندگی می کند. او حسابدار ماهری است اما نمی تواند در اوضاع نابسامان ایرلند کار مناسبی برای خود پیدا کند. یک کشیش ایرلندی که ساکن بروکلین آمریکا است به ایلیش پیشنهاد کار و زندگی در نیویورک را می دهد. ایلیش نیز تصمیم می گیرد مادر و خواهرهای خود را رها می کند و به دنبال رویاهای خود به آمریکا می رود.

ایلیش دختر سخت کوش و خوش قلبی است که زندگی را دوست دارد و برای رسیدن به آرزوهایش تلاش می کند. مدت زیادی از مهاجرت ایلیش نگذشته که او با فردی به نام تونی آشنا شده و دلبسته او می شود. تونی مرد بسیار خوبی است و ایلیش را دوست دارد. همه چیز خوب پیش می رود تا این که ایلیش مجبور می شود بین عشق و سرزمین مادری یکی را انتخاب کند.

کالم توبین که خود یک ایرلندی است در این کتاب به مشکلات مردم ایرلند می پردازد و به خوبی توانسته است که شرایط شخصیت اصلی داستان را در بحبوحه آن روزها توصیف کند. این داستان در مورد عشق، استقامت و دوری از سرزمین است.

درباره کتاب بروکلین

رمان بروکلین اثر کالم توبین، نویسنده ایرلندی در سال 2009 نوشته شد. این کتاب در همان سال به فهرست نامزدهای جایزه ادبی بوکر راه پیدا کرد اما در نهایت برنده این جایزه نشد و توانست جایزه ادبی بریتانیایی کوستا را از آن خود کند.

این رمان از ارزش ادبی بالایی برخوردار است. تا جایی که روزنامه بریتانیایی آبزرور این اثر را در گروه یکی از 10 رمان برتر تاریخی معرفی کرده و ارزش ادبی آن را با آثاری همچون جنگ و صلح در یک سطح دانسته است.

کتاب بروکلین یکی از آن ران هایی است که خواننده احساس شخصیت اصلی را به خوبی درک می کند و می تواند با او همذات پنداری کند. داستانی ساده اما در عین حال تاثیرگذار دارد که خواندن آن خالی از لطف نمی باشد.

این کتاب که در فهرست 100 کتاب برتر قرن بیست و یکم به انتخاب نشریه گاردین در رتبه 51 قرار گرفته است، توسط دنیس آژیری به فارسی ترجمه شده و با همت انتشارات مروارید به چاپ رسیده است.

جان کرولی در سال 2015 فیلمی با همین نام با اقتباس از کتاب بروکلین ساخت که این فیلم توانست جایزه بهترین فیلم بفتا را از آن خود کند و برای بهترین فیلمنامه اقتباسی و بهترین بازیگر زن نقش اول نامزد جایزه اسکار شود. بازی در نقش اصلی بر عهده سیرشا رونان بود که تحسین منتقدین را برانگیخت.

اگر موفق به خواندن این رمان شده و یا فیلم این اثر را مشاهده کرده اید، نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز
کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز