چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

قراردادهای چاپ کتاب و استفاده از اسپانسر

چاپ کتاب با هزینه ناشر – حامی مالی برای چاپ کتاب

نویسندگان برای چاپ کتاب های خود می توانند به روش های مختلفی اقدام کرده و با ناشران قرارداد ببندند. هزینه چاپ کتاب یکی از مهمترین دغدغه ها برای اغلب نویسندگان است، که در این مواقع نویسنده می تواند از اسپانسر استفاده کرده و یا خود هزینه ها را بر عهده گیرد. در این بخش به نحوه چاپ کتاب با هزینه ناشر خواهیم پرداخت.

انواع قرارداد چاپ کتاب

قرارداد چاپ کتاب به چهار دسته قرارداد حق تالیف کتاب، قرارداد واگذاری کتاب، قرارداد سرمایه گذاری مولف و قرارداد مشارکت در چاپ کتاب تقسیم می شود. هر یک از قراردادهای ذکر شده امکانات مختلفی را در اختیار نویسنده قرار می دهد. هزینه چاپ کتاب برای بسیاری از نویسندگان به ویژه نویسندگان تازه کار اهمیت زیادی دارد و بسیاری از این افراد بودجه کافی برای چاپ کتاب خود ندارند. از این رو بسیاری از نویسندگان تصمیم به چاپ کتاب با هزینه ناشر یا یک اسپانسر می گیرند.

البته بهترین نوع قرارداد چاپ کتاب برای نویسنده این است که هزینه های چاپ کتاب را خود بر عهده گیرد تا در آینده از تمام حقوق مادی و معنوی کتاب برخوردار شود. اما برخی نویسندگان بودجه کافی برای انجام این کار ندارند. از این رو ممکن است تعدادی از آن ها کتاب خود را به انتشارات واگذار کرده و هزینه آن را دریافت کنند. در این صورت تمام حقوق مادی و معنوی کتاب متعلق به انتشارات بوده و نویسنده دیگر اختیاری ندارد.

Description: چهار گام عالی برای چاپ کتاب - انتشارات نارون دانش

شرایط چاپ کتاب با هزینه ناشر

اما برخی دیگر نیز برای حل مشکلات مالی خود به سراغ اسپانسر می روند. اسپانسر چاپ کتاب می تواند ناشر و یا هر فرد دیگری باشد، که اغلب نویسندگان ناشر را به عنوان اسپانسر کتاب خود انتخاب می کنند. البته استفاده از اسپانسر برای چاپ کتاب تنها در صورتی به نفع نویسنده است که هدف او از چاپ کتاب سود مالی نبوده و قصد داشته باشد برای موارد دیگری همچون ارتقا رزومه کاری یا تحصیلی از کتاب چاپ شده خود استفاده کند. زیرا در صورت وجود اسپانسر، تنها 10 درصد از حقوق مادی و معنوی کتاب به نویسنده تعلق خواهد گرفت. در نتیجه استفاده از اسپانسر برای نویسندگانی که قصد فروش کتاب خود را دارند، اصلا به صرفه نمی باشد. همچنین بسیاری از نویسندگان تازه کار نیز به دنبال یافتن اسپانسر می باشند. زیرا هدف آن ها بیش از رسیدن به سود مالی، شناخته شدن در بین مردم است. در این مواقع بهتر است از ناشران شناخته شده استفاده کنید. زیرا بسیاری از مردم با توجه به نام انتشارات اقدام به خرید کتاب می کنند و در واقع شما با استفاده از اعتبار انتشارات کتاب خود را به فروش رسانده و مطرح خواهید شد. اما اگر کتاب شما از محتوای خوبی برخوردار نباشد، نه تنها موفق نخواهد شد، بلکه اعتبار انتشارات را نیز زیر سوال خواهد برد.

Description: چاپ کتاب

حامی مالی برای چاپ کتاب

لازم به ذکر است که یافتن اسپانسر کار چندان راحتی نیست و یک اسپانسر در ابتدا باید از کتاب شما مطمئن باشد. مهمترین موضوع برای اسپانر بازگشت سرمایه است. اگر کتاب شما پتانسیل جذب خواننده نداشته باشد، اسپانسر ریسک چاپ آن را قبول نخواهد کرد. از این رو نویسندگان تازه کار به سختی می توانند اسپانسر مناسبی برای کتاب خود پیدا کنند. زیرا معدود ناشرانی هستند که به این دسته از نویسندگان اطمینان کرده و به آن ها فرصت عرضه می دهند. البته برخی انتشارات بزرگ نیز بارها از نویسندگان کتاب اولی حمایت کرده و از این حمایت ها نتایج بسیار خوبی گرفته اند.

اغلب نویسندگان ناشر را به عنوان اسپانسر برای چاپ کتاب خود انتخاب می کنند. انتخاب ناشر به عنوان حامی مالی، راه نویسنده را هموار می کند. زیرا این افراد در این کار تخصص داشته و به بهترین نحو عمل خواهند کرد. از این رو چاپ کتاب با هزینه ناشر و انتخاب ناشر به عنوان حامی مالی در موارد یاد شده به نفع نویسنده می باشد.

در ابتدا یک انتشارات مناسب پیدا کرده و کتاب خود را در اختیار آن قرار دهید. سپس تمام بندهای قرارداد را مطالعه کرده و پس از امضای آن مراحل چاپ کتاب را به ناشر بسپارید.

انتشارات زرین اندیشمند با سال ها سابقه در چاپ کتاب های علمی، رمان، شعر و ... حامی شما عزیزان خواهد بود تا کتاب های خود را به چاپ رسانده و به رویای خود جامه عمل بپوشانید.

پرسش پاسخ

۱۴-۰۱-۱۴۰۱

فاطمه رمضانی:

سلام خسته نباشید من دو تا کتاب نوشتم در رابطه با کبد چرب و مو و برای چاپ به صورت کتاب میخواستم ببینم اسپانسری نداره انتشاراتتون چون من در زمینه مالی و چاپ مشکل دارم ممنونم پاسخ بدین

پرسش پاسخ

کارشناس اندیشمند

سلام . نشر اندیشمند برای حمایت از نویسندگان خودش رایگان برخی کتب تایید شده رو به چاپ میرسونه . پیشنهاد میکنم برای این منظور با کارشناسان ما با شماره های موجود در سایت در ارتباط باشید تا کارتون رو بررسی و خدمتتون شرایط رو اعلام کنند.

پرسش پاسخ

۱۲-۰۸-۱۴۰۰

زهرا:

با سلام و احترام پدم فرهنگی بازنشسته ،مجموعه اشعار سرودن در خصوص زندگی نامه امامان از بدو تولد تا شهادت ایشان منتهی به دلیل مشکلات مالی نتونستن جایی مطرحش کنند برای چاپ و انتشار لطف کنید در این خصوص راهنمایی بفرمایید.تشکر

پرسش پاسخ

کارشناس اندیشمند

سلام بسیار عالی لطفا برای بررسی اثر بخشی از اون رو برای ایمیل انتشارات با عنوان بررسی اثر ارسال بفرمایید پس از بررسی اثر با شما تماس گرفته می شود.

پرسش پاسخ

۱۹-۰۴-۱۴۰۰

محمدحسین آبسالان:

سلام علیکم.خسته نباشید.بنده یک رمان نوشتم و قصد دارم اون رو چاپ کنم و به اسپانسر احتیاج دارم.باید چکار کنم؟

پرسش پاسخ

کارشناس اندیشمند

سلام لطفا با شماره زیر با ما در ارتباط باشید . 66492402 - 66176087

پرسش پاسخ

۰۴-۰۴-۱۴۰۰

محسن دولت آبادیان:

مقایسه ای کلام حقّ تعالی با سخنان اندیشمندان معاصر و غیر معاصر داخلی و خارجی

پرسش پاسخ

کارشناس اندیشمند

سلام روزتون بخیر ایمیل حاوی اطلاعات براتون ارسال شد و با شماره های انتشارات تماس حاصل فرمایید با تشکر

پرسش پاسخ

۱۱-۰۲-۱۴۰۰

محمد ضیائی:

سلام می خواهم چند جلد کتاب در رابطه با تثبیت سوره ها و آیات قرآنی چاپ کنم چه کار کنم متشکر

پرسش پاسخ

کارشناس اندیشمند

سلام وقتتون بخیر ایمیل براتون ارسال شد با تشکر

پرسش پاسخ

۰۴-۰۱-۱۴۰۰

اسماعيل جسيم:

چند كتاب از جمله كتاب ؛انقلاب اسلامى ايران انقلابى استثنائى در جهان از اين در سه جلد از اين نويسنده در ايران چاپ شده است؛اكنون مايلم اين كتاب من توشك ناشرى در ايران چاپ بشود

پرسش پاسخ

کارشناس اندیشمند

سلام وقت بخیر لطفا ایمیل خود را چک بفرمایید.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا