چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

مردی به نام اوه اثر فردریک بکمن

مردی به نام اوه – معرفی کتاب

رمان مردی به نام اووه اثر فردریک بکمن، نویسنده سوئدی در سال 2012 منتشر شد. این کتاب تا به حال به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده و در سراسر دنیا، از جمله ایران طرفداران زیادی به دست آورده است.

خلاصه کتاب مردی به نام اوه

داستان رمان مردی به نام اوه در مورد مردی حدودا 60 ساله است که به دلیل فوت همسر خود روزگار خوبی را سپری نمی کند. اوه مردی سخت گیر و خشک است که به دلیل سن بالا از کار کنار گذاشته شده است. او همسری که عاشقش بوده را از دست داده و با دنیای بیرون ارتباط خوبی ندارد. از این رو بعد از گذشت چند ماه از مرگ همسرش سونیا و فاصله گرفتن از کار، تصمیم به خودکشی می گیرد. اما هر بار اتفاقی مانع او می شود. اوه به یک زندگی روتین عادت کرده و ایجاد تغییر در این زندگی برای او بسیار دشوار است. او تصور می کند دیگر کاری در این دنیا ندارد و بهترین راه حل خودکشی می باشد. اوه حتی هنگام برنامه ریزی برای خودکشی هم سخت گیری های خاص خود را دارد و نمی خواهد با کشتن خود به خانه و وسایل آن آسیب برساند یا موجب آزار کسی شود.

ورود یک خانواده جدید به محل زندگی اوه تغییرات زیادی در زندگی او ایجاد می کند. پروانه به همراه شوهر و فرزندان خود به نزدیکی خانه اوه اسباب کشی می کنند. او زنی ایرانی است که به سوئد مهاجرت کرده و در آنجا با همسر و فرزندان خود زندگی می کند. پروانه زنی شاداب، سرزنده و اهل معاشرت است که سعی در برقراری ارتباط با اوه دارد و هر بار به نحوی او را درگیر یک ماجرا می کند.

درباره کتاب مردی به نام اوه

کتاب مردی به نام اوه توسط انتشارات سایمون شوستر در سال 2013 به انگلیسی ترجمه و وارد بازار شد. این کتاب که در حال حاضر به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است، در زمان انتشار عنوان پر فروش ترین رمان در سوئد و در نیویورک تایمز را از آن خود کرده بود. این کتاب بلافاصله بعد از ورود به بازار سوئد بیش از 600 هزار نسخه به فروش رفت.

شاید خواندن این کتاب به دلیل وجود شخصیت پروانه، برای ما ایرانی ها لطف دیگری داشته باشد. اغلب کنجکاو هستیم که بدانیم یک نویسنده سوئدی یک زن ایرانی را چگونه توصیف کرده است. پروانه یک زن باردار ایرانی است که به تازگی به همراه همسر و فرزندان خود به نزدیکی محل سکونت اوه اسباب کشی کرده اند. او خلق و خوی سرزنده و شادی دارد و مانند اغلب ایرانی ها انسان بسیار خونگرمی است و همواره سعی در برقراری ارتباط با اوه دارد. اوه که مردی عبوس و خشن است، در ابتدای داستان از رفتارهای این زن کلافه می شود. اما رفته رفته رابطه خوبی بین آن ها شکل می گیرد. پروانه حتی از اوه درخواست می کند که به او آموزش رانندگی دهد. در این داستان پروانه زنی خوش قلب است که باعث ایجاد تغییر در زندگی اوه می شود.

فردریک بکمن پیش از انتشار کتاب مردی به نام اوه، وبلاگ نویس شناخته شده ای در سوئد بود، اما با نوشتن این کتاب به شهرت جهانی دست پیدا کرد. از دیگر کتاب های او می توان به مادر بزرگ سلام رساند و گفت متاسف است و بریت ماری اینجا بود نام برد. این آثار نیز به فروش خوبی دست پیدا کرده اند. قلم فردریک بکمن بسیار روان است و شما از خواندن کتاب های او که توام با اندکی طنز است، لذت خواهید برد. در ابتدای کتاب مردی به نام اوه به نقل از یک مجله آلمانی نوشته شده است: کسی که از این رمان خوشش نیاید بهتر است هیچ کتابی نخواند.

در سال 2015 هانس هولم، کارگردان سوئدی، فیلمی با همین نام را کارگردانی کرد. فیلم مردی به نام اوه مورد استقبال زیادی قرار گرفت و جوایز متعددی دریافت کرد. این فیلم همچنین در هشتاد و نهمین دوره از جوایز اسکار نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم خارجی زبان شد. اما موفق به کسب جایزه نشد و اسکار بهترین فیلم خارجی زبان این دوره به فیلم فروشنده، ساخته اصغر فرهادی تعلق گرفت.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا