چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

رمان طاعون اثر آلبر کامو

طاعون – معرفی کتاب

طاعون اثر نویسنده مشهور فرانسوی در سال ۱۹۴۷ به چاپ رسید. این رمان در سبک اگزیستانسیالیست یکی از معروف ترین و تاثیرگذارترین آثار کامو می باشد.

خلاصه رمان طاعون

کتاب طاعون با توصیف شهری به نام ارن آغاز می شود. این شهر بسیار ساکت و بی روح است و مردم آن عشق ورزیدن را بلد نیستند و تنها با فکر پول درآوردن زندگی روزمره خود را می گذرانند.

شهر رفته رفته از موش های طاعون زده پر شده و مردم یکی پس از دیگری بیمار می شوند. شیوع طاعون تا حدی ادامه می یابد که مسئولان دروازه شهر را بسته و تمام بیماران را قرنطینه می کنند. دکتر ریو به همراه همکاران خود سعی در پیروز شدن و غلبه بر این بیماری دارند. طاعون مانند یک مصیبت بر روی شهر آوار شده و تنها چیزی است که به عدالت با همه رفتار می کند. این مصیبت نتایج متفاوتی برای هرکس در بر دارد. برخی را متوجه ارزش زندگی و برخی دیگر را متوجه پوچی آن می کند. در این شهر هر کس به فکر خودش است سعی در انکار طاعون دارد. اما چیزی که بیشترین اهمیت را دارد شناخت واقعه و پذیرش آن است.

این مصیبت نتایج متفاوتی در هر شخص دارد. برخی جلوی آن سر تعظیم فرود آورده و جان خود را از دست می دهند و برخی دیگر به مبارزه با آن می پردازند.

در ادامه کتاب دکتر ریو و کشیش پانلو در مقابل یکدیگر  قرار می گیرند. یکی بدون اعتقاد به خدا سعی در مقابله با این مصیبت دارد و دیگری خود را تسلیم کرده و طاعون را نتیجه ی گناهان مردم می داند.

درباره رمان طاعون

در طول داستان کتاب طاعون با شخصیت های متفاوت آشنا می شویم که هر کدام نگرش متفاوتی نسبت به طاعون دارند و به هرکس به نوبه خود برای رهایی از این مصیبت تلاش می کند.

این اثر یکی از آثار برجسته ادبی و فلسفی در سراسر جهان است. در این کتاب نویسنده سعی دارد با توصیف رویدادی عجیب جامعه ای را توصیف کند که بی هدف و پوچ بوده و هیچ تعادلی ندارد. با اینکه بیش از نیم قرن از انتشار این کتاب می گذرد، همچنان هواداران خود را داشته و یکی از کتاب های مهم به شمار می آید.

طاعون به بهترین شکل مبارزه انسان در مقابل مرگ را نشان می دهد. طاعون هر چقدر که کشنده باشد نباید سدی در مقابل عصیان آدمی شود. هنگام مواجه شدن با بلایا می‌توان انسانیت و شرافت درون آدمیان را مورد آزمایش قرار داد. انسان با عبور از بلا به واقعیت رسیده و درک بهتری از زندگی پیدا می کند. در این کتاب حالات و روحیات افراد در مواجه با اتفاقات مختلف به خوبی شرح داده شده است.

کتاب طاعون در کنار کالیگولا و اسطوره سیزیف یکی از کتاب های سه گانه پوچی کامو است که نویسنده در آن ها تنها با پوچی و پدیده انکار سر و کار دارد. اما او در سه کتاب بعدی خود با نام های عصیان، شهربندان و عصیانگر به راه های مقابله با این پوچی می پردازد.

کتاب طاعون نوشته آلبر کامو اولین بار در سال ۱۳۴۵ توسط رضا سید حسینی به فارسی برگردانده شد و توسط نشر نیلوفر به چاپ رسید.

 

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا