چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

زندگینامه و آثار ژول ورن

ژول ورن – زندگینامه

ژول گابریل ورن، نویسنده مشهور فرانسوی در سال 1828 در نانت، یکی از شهرهای فرانسه به دنیا آمد. او با کتاب های علمی تخیلی خود دنیای داستان های این ژانر را دگرگون کرد.

زندگینامه ژول ورن

ژول ورن در خانواده ای مرفه چشم به جهان گشود. پی یر ورن، پدر او حقوقدان بود و علاقه زیادی داشت که فرزندش نیز در این زمینه به تحصیل بپردازد. اما ژول ورن همیشه به ادبیات، داستان و نمایشنامه علاقه داشت.

او در یازده سالگی به صورت مخفیانه به استخدام یک کشتی پستی درآمد و سفر ماجراجویانه خود را به هند آغاز کرد. اما این سفر چندان طولانی نشد و پدرش در یکی از بندرهای میان راه به سراغ او رفت و فرزند ناخلف خود را به خانه بازگرداند.

ژول ورن در سال 1844 وارد دبیرستان نانت شد و به تحصیل در فن سخنوری و فلسفه پرداخت. او دیپلم خود را با نمرات بالا اخذ کرد و به اجبار خانواده وارد دانشکده حقوق شد. رشته ای که اصلا علاقه ای به آن نداشت. او در همان سال ها شروع به نوشتن نمایشنامه کرد اما با استقبال خوبی از سوی خانواده مواجه نشد و سرخورده و ناامید به تحصیل در حقوق ادامه داد.

ژول ورن برای امتحانات خود به پاریس رفت. او اجازه ماندن در پاریس را نداشت و باید پس از اتمام امتحانات به نانت بازمی گشت. او دوران هیجان انگیزی را در پاریس سپری کرد و بیشتر وقت خود را در تئاترها سپری می کرد. ژول ورن سرانجام پدر خود را راضی کرد تا در پاریس بماند و در آنجا به تحصیل در رشته حقوق بپردازد. از این رو او در پاریس ماند. سه روز غذا نخورد تا بتواند پول رفتن به نمایش شکسپیر را تهیه کند. او در سال 1850 فارغ التحصیل شد. اما به خواسته پدر خود عمل نکرد و برای پیوستن به کانون وکلا به نانت بازنگشت. زیرا تنها شغلی که به آن علاقه داشت نویسندگی بود.

آثار ژول ورن

ژول ورن اولین اثر خود را با نام پرواز با بالن در سال 1852 منتشر کرد. این اثر موفقیت زیادی برای او به همراه داشت. او در سال 1857 ازدواج کرد و 4 سال بعد صاحب فرزندی به نام میشل شد. میشل تنها فرزند ژول ورن بود. او یک سال پس از به دنیا آمدن فرزند خود کتاب پنج هفته پرواز با بالن را منتشر کرد. این کتاب موفقیت بسیار زیادی از لحاظ مالی و شغلی برای او رقم زد.

ژول ورن آثار خود را یکی پس از دیگری منتشر می کرد و روز به روز بر شهرت و ثروت خود می افزود. کتاب های علمی تخیلی او بسیار ماجراجویانه بودند و خوانندگان زیادی از سراسر دنیا به خود جذب می کردند. پنج گانه مشهور او که شامل کتاب هایی همچون سفر به اعماق زمین، دور دنیا در هشتاد روز و بیست هزار فرسنگ زیر دریا است، شهرت جهانی برای او به همراه داشتند. کتاب های او پس از کتاب های آگاتا کریستی در رتبه دوم بیشترین ترجمه قرار دارند.

ژول ورن در سال 1905، در حالی که 77 سال سن داشت و بیمار بود درگذشت. او بیش از 100 کتاب و نمایشنامه از خود به جای گذاشت و توانست دنیای کتاب های علمی تخیلی را زیر و رو کند.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا