چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

کتاب تقسیم اثر پیرو کیارا

رمان تقسیم – معرفی کتاب

رمان تقسیم یکی از معروفترین رمان های ایتالیایی است که توسط پیرو کیارا در سال 1964 نوشته شده است. این رمان تحت تاثیر شرایط ایتالیا در آن سال ها، به سبک نئورئالیسم و در مذمت فاشیست نوشته شده است.

خلاصه رمان تقسیم

رمان تقسیم دارای 27 قسمت است که در هر قسمت آن داستان به گونه خاصی روایت شده است. قسمت کردن این رمان به بخش های مختلف آن را به یک فیلمنامه تبدیل کرده است. فیلمنامه ای که پر از ابتذال است و از بین رفتن تدریجی شرافت انسانی را به نمایش می گذارد. نویسنده با روایت این داستان سعی در نمایش ابتذال فاشیست دارد. داستان در مورد شخصی به نام امرنتزیانو است که در یکی از دهکده های ایتالیا زندگی می کند. او به واسطه جدیت و اعتماد به نفس بالایی که دارد، توجه ساکنین دهکده را به خود جلب کرده است.

امرنتزیانو یک مرد چهل و پنج ساله است که شغلی دولتی دارد و مورد توجه تمام اهالی دهکده می باشد. آن ها از برنامه های روزمره او خبر دارند. برای مثال اطلاع دارند که او در روز یکشنبه به کلیسا می رود و سپس مشغول به نظافت می شود و باقی مانده روز خود را به تفریح می گذراند. امرنتزیانو قصد ازدواج داشته و در یکی از روزهای یکشنبه که به کلیسا می رود با سه خواهر با صورت های زشت مواجه می شود و با خواهر بزرگتر که در کتابخانه کلیسا مشغول به کار است ازدواج می کند.

مذمت حزب فاشیست و اهداف آن

فضای رمان تقسیم یک فضای طنز گونه است که با بیانی طنز واقعیت های تلخ اجتماع را روایت می کند. حتی مرگ شخصیت اصلی نیز بر اثر یک شوخی اتفاق می افتد.

شخصیت های رمان تقسیم به حدی با جزئیات توصیف شده اند که باعث شگفتی خواننده می شوند. امرنتزیانو شخصیت اصلی رمان تقسیم به گونه ای توصیف شده است که مشخص می کند نویسنده قصد دارد او را به عنوان شخصیتی منفور در ذهن خواننده به تصویر کشد. اما در ادامه داستان متوجه می شویم که شخصیت امرنتزیانو نماینده ای از حزب فاشیست است و هدف نویسنده نشان دادن پلیدی و کثیفی این حزب می باشد. سه خواهر این داستان نیز افرادی کوته فکر و تهی مغز توصیف شده اند که فقط اعتقادات کورکورانه دارند.

هدف نویسنده از نگارش رمان تقسیم نمایش زشتی های فاشیست و روابط حاکم بر آن است که توانسته است به خوبی از عهده این کار بر آید.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا