چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

معرفی کتاب دنیای سوفی

دنیای سوفی

دنیای سوفی از آثار نویسنده نروژی، یوستین گردر است که در سال 1991 منتشر شده است. گردر در این کتاب فلسفه را با زبانی ساده شرح می دهد. این کتاب تا به حال به 59 زبان زنده ترجمه شده و توجه افراد زیادی را در سراسر دنیا به خود جلب کرده است.

داستان در مورد یک دختر نوجوان به نام سوفی است که تعدادی نوار ویدیویی و نامه از طرف فردی به نام آلبرتو ناکس دریافت می کند. در آن ها سوالات جالبی همچون چگونگی پیدایش جهان و مطالبی در مورد یونان باستان و اساس زندگی بشر مطرح شده است. سوفی و آلبرتو پس از مدتی یکدیگر را ملاقات می کنند و صحبت های آن ها حول محور فلسفه از آغاز تا به امروز شکل می گیرد.

گردر که در مدرسه به تدریس تاریخ عقاید مشغول بوده و قصد داشته است در این کتاب تاریخ فلسفه را به شیوه ساده برای نوجوانان و دانشجویان خود شرح دهد. زیرا در سنین نوجوانی سوالات زیادی در مورد هستی و چیستی انسان برای افراد به وجود می آید، و برای اینکه کتاب را از حالت آموزشی خارج کند آن را به شکل داستان در آورده است.

با وجود این که کتاب یک داستان فلسفی دارد، نثر داستان بسیار ساده و روان است و می توان این را مهمترین ویژگی آن به شمار آورد. زیرا موجب خستگی خواننده نمی شود و توانایی نویسنده را به رخ می کشد.

طرح داستان به گونه ای است که برای خواننده سوالات زیادی به وجود می آید، اما هیچ کدام از آن ها بی پاسخ نمی ماند و خواننده می تواند در روند داستان به تمام پاسخ های خود دست پیدا کند. نویسنده با تبحر فراوان توانسته است تاریخ چند صد ساله فلسفه را در 600 صفحه بگنجاند.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا