چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

سرانجام برنده جایزه گنکور 2020 معرفی شد

جایزه گنکور 2020 – معرفی برنده جایزه گنکور

اروه لو تلیه نویسنده فرانسوی، با رمان نابهنجاری جایزه گنکور 2020 را از آن خود کرد.

جایزه گنکور 2020 به لو تلیه رسید

هیئت ده نفره داوران جایزه گنکور روز گذشته از طریق یک ویدئو کنفرانس زنده، اروه لو تلیه نویسنده فرانسوی رمان نابهنجاری را با 8 رای مثبت برنده نهایی مهم ترین جایزه گنکور 2020 اعلام کردند. این جایزه مهمترین جایزه ادبی فرانسه به شمار می رود.

کتاب های بی قرارها اثر دجایلی امادو امل، تاریخ نگاری پادشاهی اثر مائل رنوارد و تز، زندگی جدیدش اثر کمی دو تولد سه نامزد نهایی دیگر این جایزه بودند که با برگزیده نهایی رقابت می کردند.

رمان ناهنجاری در تاریخ 12 اوت از سوی انتشارات گالیمار در فرانسه به چاپ رسید و توانست در مدت زمانی بسیار کوتاه مجوز ترجمه به 6 زبان را دریافت کند. طبق گزارش روزنامه فیگارو این رمان تا کنون 29 هزار نسخه به فروش رفته و به مدت سه هفته نیز جز ده اثر برتر داستانی در فرانسه بوده است.

تحسین رمان برگزیده نابهنجاری

دیدیه دکوئن، رئیس هیئت داوران گنکور، این رمان برگزیده را برای داستان شفاف و در عین حال پیچیده آن تحسین کرد و گفت: رمانی مبدعانه که منطق و جادو را رو به روی یکدیگر می نشاند و به کشف بخش و جزئی از وجود ما که از آن می گریزیم می پردازد.

Description: https://www.francetvinfo.fr/pictures/xIS7CN4TZr7kUdq42P2lWprjNN8/315x177/2020/11/27/php3vID6q.jpg

رمان نابهنجاری در مورد تعدادی از مسافران یک پرواز پاریس به نیویورک است که در میان آن ها افرادی از طبقات مختلف جامعه از جمله پدر یک خانواده، یک نویسنده، یک ستاره پاپ و وکیلی سرشناس حضور دارند. این افراد حوادثی را پشت سر می گذارند که باعث تغییر زندگی آن ها می شود.

اروه لوتلیه، نویسنده و ریاضیدان 63 ساله فرانسوی تا کنون بیش از سی کتاب در زمینه های مختلف نوشته و جوایز متعددی را برای آثار خود دریافت کرده است. او از دریافت جایزه گنکور نیز ابراز شگفت زدگی و خوشحالی نمود.

تاخیر در اعلام برگزیده جایزه گنکور 2020

قرار بود برنده جایزه گنکور 2020 در تاریخ 10 نوامبر و از پنجره رستوران دورانت در پاریس معرفی شود که به دلیل اجرای دومین قرنطینه در پاریس لغو شد. سرانجام تصمیم گرفته شد تا در 30 نوامبر این جایزه مهم ادبی برنده خود را معرفی کند.

جایزه گنکور برای اولین بار در سال 1903 از سوی ژول و ادمون گنکور راه اندازی شد. برنده این جایزه مبلغ ناچیزی معادل 10 یورو دریافت می کند، اما جایزه غیر رسمی گنکور فروش بالای رمان است که بسیار ارزشمند می باشد.

این جایزه در سال گذشته برای کتاب همه مردان به یک شیوه زندگی نمی کنند به ژان پل دوبوا رسید. از برندگان سرشناس این جایزه نیز می توان به مارسل پروست و سیمون دوبوار اشاره کرد.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز
کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز