چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

آمارتیا سن برنده جایزه صلح کتابفروشان آلمان می شود

جایزه صلح کتابفروشان آلمان – اهدای جایزه به فیلسوف هندی

جایزه صلح کتابفروشان آلمان به آمارتیا سن، فیلسوف و اقتصاددان هندی که پیش از این برنده جایزه صلح نوبل شده بود، اهدا می شود.

اهدای جایزه صلح کتابفروشان آلمان به برنده نوبل

مراسم اهدای جایزه صلح کتابفروشان آلمان در تاریخ 18 اکتبر 2020 در فرانکفورت برگزار و به از تلویزیون پخش خواهد شد. آمارتیا سن، فیلسوف هندی که در سال 1998 موفق به کسب جایزه صلح نوبل شده بود، اکنون این جایزه مهم را نیز دریافت خواهد کرد.

اتحادیه ناشران و کتابفروشان آلمان طی بیانیه ای اعلام کردند که این جایزه برای تجلیل از این فیلسوف و اقتصاددان برجسته دانشگاهی که سال ها در حال مبارزه با نابرابری های اجتماعی در زمینه های آموزش و بهداشت است، اهدا خواهد شد.

یکی از مهمترین ایده های مشارکت جویانه وی این است که در سنجش رفاه اجتماعی نه تنها رشد اقتصادی بلکه امکان پیشرفت و رشد اعضای جامعه به ویژه ضعیف ترین اعضا، نیز در نظر گرفته شود.

نقدی بر روش شناسی آمارتیاسن

آمارتیا سن، فیلسوف و اقتصاددان هندی

آمارتیا سن، این فیلسوف 86 ساله در آثار خود همواره به همبستگی و تمایل به مذاکره به عنوان ارزش های اساسی دموکراتیک اشاره کرده و تاکید دارد که فرهنگ ها نباید منشا اختلافات هویتی باشند. از ایده های تاثیرگذار این فیلسوف می توان به توصیف های او در توضیح روش های اساسی که نشان می دهند فقر، گرسنگی و بیماری با عدم وجود ساختارهای آزاد و دموکراتیک در ارتباط است، اشاره کرد.

شاخص توسعه انسان، شیوه قابلیت ها و مورد توجه قرار دادن زنانی که در اجتماع نادیده گرفته شده اند، از سه مفهوم پیشگامانه این فیلسوف است که تا به حال جایگاه خود را در بین دیدگاه های موجود در جهان حفظ کرده است.

از مهمترین آثار آمارتیا سن که در ایران نیز منتشر شده ان، می توان به کتاب های اخلاق و اقتصاد، برابری و آزادی و توسعه به مثابه آزادی اشاره کرد.

جایزه صلح کتابفروشان آلمان به مبلغ 25 هزار یورو هر ساله از سوی اتحادیه ناشران و کتابفروشان آلمان به شخصیت های بین المللی در عرصه ادبیات، دانش یا هنر که با آثار خود به تحقق صلح در جهان کمک می کنند، اهدا می شود.

در سال های گذشته اشخاصی همچون یورگن هابرماس، مارگارت آتوود و اورهان پاموک موفق به کسب این جایزه شده اند.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب کهنه سرباز
کتاب کهنه سرباز