چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

تاثیر عنوان و جلد کتاب در میزان فروش آن

عنوان و جلد کتاب – عنوان و طرح جلد باید در یک راستا باشند

طبق نتایج به دست آمده از یک تحقیق آنلاین، جلد و عنوان کتاب بر میزان فروش آن تاثیر مستقیم دارد.

اهمیت عنوان و جلد کتاب در فروش آن

گروه کدکس که یک شرکت پژوهشی در زمینه مخاطبان کتاب است، یک آزمایش آنلاین جهت ارزیابی تاثیر نحوه ارائه کتاب در جذب مخاطب انجام داده است. در این آزمایش بیش از 50 عنوان جدید ثبت شده و بیش از 4 هزار خریدار کتاب در آن شرکت کرده اند.

جلدهای طراحی شده توسط انتشارات آمازون بهترین عملکرد را در جذب مخاطب داشته اند و خریداران زیادی را جذب کرده اند. این انتشارت 8 کتاب از 10 کتاب پر فروشی که توسط خریداران جستجو شده اند، را منتشر کرده است. در این آزمایش کنار هر جلد کتاب یک دکمه بیشتر بخوانید وجود داشت که کلیک بر روی آن یک جستجو برای آن کتاب به حساب می آمد.

5 عنوان از عناوین آمازون که در نمودار کدکس جایگاه خوبی داشتند، در میان کتاب های پرفروش سال 2019 نیز حضور داشتند. به عقیده هلیدیک اسمیت، رئیس کدکس، حضور کتاب های آمازون در فهرست پر فروش ها و در نمودار کدکس، نشان دهنده تاثیر عنوان و جلد کتاب بر میزان فروش کتاب است. آمازون این موضوع را به خوبی درک کرده و از آن استفاده می کند.

Image result for book

عنوان و طرح جلد در راستای یکدیگر

شرکت کنندگان آزمون کدکس عنوان کردند که عنوان کتاب بیش از گرافیک آن توجه را به خود جلب می کند. هلیدیک اسمیت در این باره می گوید: افراد کتابخوان عاشق کلمات هستند، از این رو هیچ چیز مانند یک عنوان خوب توجه آن ها را جلب نخواهد کرد.

از دیگر کارهای مهم در طراحی جلد کتاب توجه به این موضوع است که عنوان و جلد کتاب باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند. زیرا وقتی این دو با هم ارتباط معناداری داشته باشند، خواننده با لحن و دنیای کتاب آشنا خواهد شد.

عنوان و جلد کتاب باید در یک راستا حرکت کنند. در انتشارات آمازون حتی مواردی وجود داشته است که عنوان را تغییر داده اند تا همخوانی بیشتری با طرح جلد داشته باشد. این انتشارات همچنین گرایشات مشتریان را بررسی کرده و از بازخودهای آن ها نیز استفاده می کند.

محبوب ترین کتاب ها
Sustainable development in Urban planning for future cities
Sustainable development in Urban planning for future cities
منابع انسانی دیجیتال
چاپ کتاب منابع انسانی دیجیتال
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
پرفروشترین کتاب
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper