چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

برنده نوبل ادبیات و حمایت از نسل کشی مسلمانان

نوبل ادبیات – بایکوت 7 کشور

اولگا توکارچوک برنده جایزه نوبل ادبیات سال 2018 و پیتر هاندکه برنده سال 2019 دیروز جوایز خود را دریافت کردند. این مراسم در حالی برگزار شد که تعدادی از مردم برای اعتراض به جایزه هاندکه در استکهلم تجمع کرده بودند.

جایزه نوبل و بایکوت آن توسط 7 کشور

مراسم اهدای جایزه نوبل ادبیات در حالی برگزار شد که هفت کشور ترکیه، آلبانی، مقدونیه شمالی، بوسنی، کوزوو، افغانستان و کروواسی به طور رسمی این مراسم را بایکوت کرده بودند. علت بایکوت این مراسم حمایت پیتر هاندکه از میلوشویچ می باشد.

علاوه بر این هفت کشور برخی از چهره های خبری همچون جرمی بوون و کریستین امان پور نیز این مراسم را تحریم کرده و به معترضان پیوستند تا از حوادثی که در یوگسلاوی سابق اتفاق افتاده است بگویند.

آدنان محموتوویچ یکی از نویسندگان بوسنیایی سوئدی نیز عنوان کرد: نسبت به این انتخاب حس منفی زیادی در سوئد وجود دارد. من امیدوارم این صداها بتوانند در مبارزه علیه نسل کشی ها موثر باشند.

Image result for ‫نوبل 2019‬‎

اظهارات هاندکه در حمایت از میلوشویچ

روزنامه نگارانی که آن زمان اخبار جنگ های بوسنی را پوشش می دادند نیز ازجمله اعتراض کنندگان به برنده جایزه نوبل ادبیات بودند و به توصیف جنایاتی که شاهد آن ها بودند پرداختند.

اما دالی نیز به حمایت از اعتراض کنندگان پرداخت و گفت: گورهای دست جمعی مسلمانانی که کورکورانه کشته شدند را هرگز از یاد نخواهم برد. همه می دانیم که مسئول این جنایات میلوشویچ بوده است.

پیتر هاندکه چندین بار از هاندکه حمایت کرده است. او در یکی از مقالاتی که سال 2006 نوشته بود، خواستار مقایسه نکردن میلوشویچ و هیتلر شد و گفت که جنگ یوگسلاوی و کمپ های آدم کشی هیچ شباهتی با یکدیگر ندارند. او همچنین گفته بود که مسلمانان بوسنی اقدام به کشتن یکدیگر کردند و می خواستند که این کار را گردن صرب ها بیاندازند.

بسیاری معتقدند که نوبل ادبیات نباید به این نویسنده اتریشی که از میلوشویچ دفاع کرده است و اعمال غیر بشر دوستانه او را نادیده گرفته است تعلق گیرد.

محبوب ترین کتاب ها
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
تاثیرات مشاوره گروهی بر حل مسائل اجتماعی و بلوغ عاطفی بر اساس رویکرد لازاروس
تاثیرات مشاوره گروهی
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper