چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

به احتمال زیاد قیمت کتاب 10 الی 15 درصد کاهش پیدا می کند

قیمت کتاب – احتمال کاهش 10 تا 15 درصدی

مدیر انتشارات کاگو عنوان کرد: تاثیر کاهش قیمت کاغذ تا چند ماه دیگر در بازار کتاب نمایان خواهد شد. پیش بینی ما این است که قیمت کتاب 10 الی 15 درصد کاهش خواهد یافت.

افزایش قیمت کتاب، کاهش تعداد مخاطبین

محمدرضا سالکی گفت: طبق تجربه ای که طی این چند سال به دست آمده است، تاثیر کاهش یا افزایش قیمت کاغذ بعد از دو الی سه ماه در بازار کتاب مشخص می شود. زیرا از وقتی که ناشر تصمیم به چاپ یک کتاب می گیرد دو الی سه ماه زمان لازم است.

وی در ادامه بیان کرد: در شش ماه اول سال نشریات آموزشی و دانشگاهی بیشترین مصرف کاغذ را دارند. مخاطبان و به ویژه دانشجویان روی کاهش و افزایش قیمت کتاب ها خیلی حساس هستند و هنگامی که قیمت کتاب بالا می روند تعداد مخاطبان کتاب کاهش پیدا می کند و این موضوع اهمیت زیادی دارد.

سالکی اظهار داشت: با توجه به اوضاع اقتصادی موجود، هنگامی که قیمت کاغذ ثبات داشته باشد، قیمت کتاب نیز به یک ثبات خواهد رسید و دیگر دستخوش تورم نخواهد شد. این موضوع تاثیر بسیار زیادی روی بازار و روی ثبات مخاطبین خواهد داشت. با ثبات قیمت ها ناشران راحت تر می توانند روی انتشار آثاری که در دست دارند برنامه ریزی کنند.

توزیع کاغذ دولتی در بین ناشران

او ادامه داد: تابستان امسال ناشران برای تهیه و تامین کاغذ تحت فشار زیادی بودند. اما با کاهش قیمت کاغذ در پاییز، پیش بینی می شود که تا یکی دو ماه آینده قیمت کتاب حدود ده الی پانزده درصد کاهش یابد.

سالکی گفت: برای به ثبات رساندن قیمت کاغذ، این کالا باید در دسترس ناشران قرار گیرد. تولید کاغذ دولتی و واردات آن باید گسترش یابد تا رقابت بیشتر شده و باعث کاهش قیمت کاغذ شود. به نظر من کاغذهای دولتی باید در اختیار ناشرانی قرار گیرد که همواره در حال انتشار کتاب بوده و در گرانی کاغذ نیز تولید خود را متوقف نکردند.

وی در انتها گفت: طبق اطلاعات به دست آمده میزان کاغذ موجود در انبارها کافی است و در صورت توجه سیستم های نظارتی در پخش کاغذ دولتی مشکلی به وجود نخواهد آمد و قیمت کتاب به ثبات خواهد رسید.

محبوب ترین کتاب ها
Sustainable development in Urban planning for future cities
Sustainable development in Urban planning for future cities
منابع انسانی دیجیتال
چاپ کتاب منابع انسانی دیجیتال
مواد و مصالح ساختمانی
مواد و مصالح ساختمانی
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب روش تحقیق
روش تحقیق