چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

رعایت نکات لازم هنگام چاپ کتاب

چاپ کتاب – برای چاپ کتاب چه باید کرد؟

بسیاری از افراد می خواهند کتابی با نام خود به چاپ برسانند، اما از اطلاعات لازم در این زمینه برخوردار نیستند. چاپ کتاب چه اصولی دارد؟ برای چاپ کتاب چه باید کرد؟ در این بخش به سوالات شما در مورد چاپ کتاب پاسخ خواهیم داد.

پیدا کردن انتشارات مناسب برای چاپ کتاب

چاپ کتاب در هر زمینه ای موجب ارتقا رزومه شما خواهد شد. ممکن است شما به داستان نویسی علاقه مند باشید و قصد چاپ کتاب داشته باشید و یا کتاب را با هدف ارتقا رزومه تحصیلی به چاپ برسانید. هدف شما از چاپ کتاب در روند چاپ کمی تاثیرگذار خواهد بود. کتاب شما علمی است یا داستانی؟ هدف شما از چاپ کتاب سود مالی است یا ارتقا رزومه؟ در ابتدا باید تمام اهداف خود را مشخص کرده و سپس به سراغ نگارش کتاب و چاپ آن بروید. چاپ کتاب یک روند کلی دارد که در این بخش به مرور آن خواهیم پرداخت.

انتشارات متعددی در ایران وجود دارند که می توانید چاپ کتاب خود را به آن ها واگذار کنید. در ابتدا باید انتشاراتی پیدا کنید که مناسب با حیطه موضوعی کتاب شما باشد. به عنوان مثال برای چاپ یک رمان نمی توان به انتشارات کتب دانشگاهی مراجعه کرد. البته ممکن است یک انتشارات که در زمینه کاری شما فعالیت ندارد اقدام به چاپ کتاب شما کند، اما مطمئن باشید این انتشارات در توزیع کتاب موفق عمل نخواهد کرد. برای پیدا کردن انتشارت مناسب می توانید در اینترنت جستجو کرده و یا از آشنایان خود که در این زمینه تجربه یا فعالیت داشته اند پرس و جو کنید. البته بهترین راه برای پیدا کردن انتشارات مورد نظر، جستجو در بین کتاب هایی با حیطه موضوعی مشابه با کتاب شما است. می توانید چندین کتاب مشابه با کتاب خود پیدا کرده و با ناشران آن ها تماس حاصل کنید. این کار نتیجه خوبی به دنبال خواهد داشت و به احتمال زیاد شما را به انتشارات مورد نظر خواهد رساند.