چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

1984 اثر جورج اورول

1984 – معرفی کتاب

کتاب 1984 نام یکی از شاهکارهای جورج اورول، نویسنده انگلیسی است که در سال 1949 به چاپ رسید. این کتاب آینده ای نه چندان دور را به تصویر می کشد و یک کتاب پادآرمان شهری به حساب می آید.

خلاصه کتاب 1984

داستان کتاب 1984 که در زمره کتاب های تخیلی به حساب می آید، در لندن که یکی از شهرهای بزرگ اوشنیا است اتفاق می افتد. اوشنیا، اوراسیا و ایستاسیا سه کور بزرگ هستند که همیشه با یکدیگر در حال جنگ می باشند. دولت مرکزی اوشنیا یک دولت تمامیت خواه است که به وسیله شخصی به نام برادر بزرگ اداره می شود. برادر بزرگ همه چیز را تحت کنترل خود دارد و به شما می گوید که چه کاری انجام دهید، چه کاری انجام ندهید و با چه کسانی در ارتباط باشید. پلیس افکار در سراسر شهر مشغول کنترل افکار مردم است و اگر شخصی بر خلاف منافع حزب فکر کند با او برخورد خواهد شد. در این کشور غذا به اندازه کافی وجود ندارد. مردم لباس های مشخصی به تن می کنند. عشق و علاقه معنایی ندارد و ازدواج فقط به منظور فرزند آوری انجام می شود. کشور همواره در حال جنگ است و صدای موشک و خمپاره به گوش می رسد.

شورای فرهنگی بریتانیا از جورج اورول عذرخواهی کرد - خبرگزاری مهر ...

شخصیت اصلی کتاب مردی به نام وینستون اسمیت است که در اداره ای به نام وزارت حقیقت کار می کند. این وزارتخانه مکتوبات را تغییر داده و باورهای مردم را تحریف می کند. وینستون از حزب متنفر است و همواره مجبور است که این نفرت را از همه پنهان کند. او از روزهای خوب گذشته، پیش از آن که برادر بزرگ بر سر کار آید خاطراتی محو در ذهن دارد و سعی می کند در خفا آن ها را روی کاغذ بیاورد.

وینستون در ادامه داستان با شخصی به نام جولیا آشنا می شود و با او رابطه ای مخفیانه برقرار می کند. هر دو این افراد از حزب متنفر هستند. داستان اصلی از جایی آغاز می شود که اوبراین، یکی از افراد ارشد حزب، جولیا و وینستون را به خانه خود دعوت می کند.

درباره کتاب 1984

کتاب 1984 یک جامعه پادآرمانی را توصیف می کند. البته نمی توان حکومت اوشنیا را به جوامع زیادی نسبت داد، اما شباهت هایی زیادی با حکومت های دیکتاتوری دارد. این کتاب هرگز قدیمی نمی شود و می توان آن را مناسب تمام دوران دانست.

فضای کتاب بسیار سیاه و خفقان آور است و شاید خواندن را برای شما کمی سخت کند و این موضوع حکایت از قلم توانای جورج اورول و فضا سازی های بی نظیر او دارد.

کتاب 1984 به بیش از 65 زبان زنده دنیا ترجمه شده است و تا به حال میلیون ها نسخه از آن به فروش رسیده است. این کتاب در تمام دنیا شناخته شده است و حتی برخی اصطلاحات آن همچون برادر بزرگ توسط مردم و رسانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

محبوب ترین کتاب ها
Sustainable development in Urban planning for future cities
Sustainable development in Urban planning for future cities
منابع انسانی دیجیتال
چاپ کتاب منابع انسانی دیجیتال
مواد و مصالح ساختمانی
مواد و مصالح ساختمانی
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب روش تحقیق
روش تحقیق