چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

مدت زمان مورد نیاز برای چاپ کتاب چقدر است؟

زمان لازم برای چاپ کتاب

بسیاری از افراد قبل یا بعد از نگارش کتاب، اولین سوالی که به ذهنشان می رسد این است که مدت زمان مورد نیاز برای چاپ کتاب چند روز یا چند ماه است؟ در این متن به عوامل موثر در زمان مورد نیاز برای چاپ کتاب خواهیم پرداخت.

1. فایل نهایی کتاب

میزان آماده بودن فایل نهایی که به منظور چاپ در اختیار ناشر قرار می گیرد بسیار مهم است. در برخی از فایل ها حتی اصول اولیه نگارش نیز رعایت نشده است. متن پر از املای غلط و نمودارها و عکس های بی کیفیت است. طبیعی است که این فایل نیاز به ویرایش دارد و باعث می شود که زمان چاپ کتاب طولانی شود.

2. رعایت اصول نگارشی و اخلاق علمی

بعضی از نویسندگان می خواهند هرچه سریع تر نگارش یا ترجمه کتاب را تمام کرده و آن را آماده چاپ کنند. به همین دلیل متاسفانه بخش زیادی از کتاب را در ترجمه حذف می کنند که این کار ضربه بزرگی به اثر اصلی و انسجام مطالب می زند، و یا مطالب را از آثار دیگر کپی می کنند که اصلا اخلاقی نیست. عدم رعایت این اصول نیز فرایند چاپ را کند می کند.

3. همکاری نویسنده و ناشر

برخی اوقات انتشارات مورد نظر به دلیل حجم کاری بالا فرآیند چاپ را عقب می اندازد. برخی اوقات نیز انتشارات از نویسنده می خواهد که مدارک مورد نیاز از قبیل مدارک شناسایی و تایید طراحی جلد را برای آن ها ارسال کند، اما نویسنده نمی تواند این مدارک را در موعد مقرر در اختیار انتشارات قرار دهد. این عدم هماهنگی و همکاری به موقع ناشر و نویسنده نیز موجب تاخیر در چاپ کتاب خواهد شد.

4. حساسیت های فرهنگی و سیاسی

برخی از آثاری که برای ناشران ارسال می شوند حاوی مطالب سیاسی و فرهنگی هستند که سازمان های نظارتی از جمله وزارت ارشاد آن را نخواهد پذیرفت. پس بهتر است نویسندگان قبل از تالیف و یا ترجمه آثار در مورد محدودیت های فرهنگی و سیاسی نشریات مختلف تحقیق کنند و سپس اقدام به نگارش مطالب خود کنند تا زمان کمتری هدر رود.

این عوامل از مهم ترین عواملی هستند که در سرعت چاپ یک کتاب نقش دارند. با رعایت آن ها، فرآیند چاپ به صورت معمول بین یک تا یک ماه و نیم به طول می انجامد.

محبوب ترین کتاب ها
Sustainable development in Urban planning for future cities
Sustainable development in Urban planning for future cities
منابع انسانی دیجیتال
چاپ کتاب منابع انسانی دیجیتال
مواد و مصالح ساختمانی
مواد و مصالح ساختمانی
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper