چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

زندگینامه و آثار رضا امیرخانی

رضا امیرخانی

رضا امیرخانی نویسنده جوان ایرانی متولد اردیبهشت ماه سال 1352 در تهران است. رمان های متفاوت او باعث شده است که جزء معروفترین رمان نویسان فارسی زبان قرار گیرد.

امیرخانی در محله بیست و پنج شهریور تهران در خانواده ای مومن و متمول به نیا آمد. دوران دبیرستان و راهنمایی خود را در دبیرستان علامه حلی گذراند و در سال 1370 وارد دانشگاه صنعتی شریف شد و مدرک خود را در رشته مهندسی مکانیک دریافت کرد. در سال 1371 مدرک خلبانی خود را گرفت و به عنوان جوانترین خلبان شخصی کشور شناخته شد. سپس در سال 79 به آمریکا رفت و چند سالی را در آنجا سپری کرد.

امیرخانی در آثار خود انتقاداتی به هر دو جناح اصلاح طلب و اصول گرا ابراز داشته است. اگرچه او خود را یک اصولگرا می داند.

او علاوه ببر نویسندگی فعالیت های مختلفی انجام داده است. که از بین آن ها می توان به عضویت در هیئت مدیره موسسه هواپویان، راه اندازی سایت لوح و ریاست هیئت مدیره انجمن قلم ایران اشاره کرد. او به تمام استان های کشور و 22 کشور دنیا سفر کرده است.

علاقه او به ادبیات از همان سال های دبیرستان آغاز شد و او را وادار به نوشتن کرد. او اولین رمان خود را تحت عنوان ارمیا در سال 1374 منتشر کرد. اگرچه این رمان ضعف های زیادی داشت اما در جشنواره آثار بیست سال دفاع مقدس به عنوان رمان برگزیده انتخاب شد. سپس در سال 1378 کتابی با نام من او منتشر کرد. او برای نوشتن این کتاب دو سال از زندگی خود را صرف مطالعه در مورد تهران قدیم کرد. کتاب من او از رمان های پر خواننده در دهه هشتاد بود. از دیگر کتاب های او می توان به داستان سیستان، ناصر ارمنی، بیوتن و جانستان کابلستان اشاره کرد.

محبوب ترین کتاب ها
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
تاثیرات مشاوره گروهی بر حل مسائل اجتماعی و بلوغ عاطفی بر اساس رویکرد لازاروس
تاثیرات مشاوره گروهی
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب حوزه سلامت کودک و نوجوان
آسیبهای اینترنت وفضای مجازی بر کودکان ونوجوانان
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper