چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.

How to write a Good scientific paper

نگارش مقالات جهت داوری و انتشار مهمترین بخش عرصه حرفه ای اغلب دانشمندان و مهندسان است. همچنین این موضوع بخش اساسی و جوهره فعالیت علمی را تشکیل می دهد. موضوعی تا این اندازه مهم باید به بهترین شکل ممکن انجام شود. با این حال اغلب دانشمندان و مهندسان خود را نویسنده ای چندان ماهر تلقی نمی کنند، پس یک دانشمند و متخصص متوسط چگونه می تواند اقدام به نگارش مقاله علمی نماید؟

خبر خوب آنکه برای اینکه مقاله علمی خوبی بنویسید، لزوما نیازی نیست نویسنده خوبی باشید، اما لازم است نویسنده ای دقیق باشید. در حالیکه خلاقیت به عنوان مهمترین لازمه علم در نگارش مقالات علمی نمایان می شود، در مجموع نگارش علمی خوب نیازمند نگارش خلاقانه نیست. به طور ویژه، نگارش برای مجلات علمی یا مهندسی که تحت بازنگری و داوری دقیق قرار می گیرند مستلزم یادگیری و اجرای فرمول خاص برای ارائه اثر علمی است.

کتاب حاضر کلیه موارد لازم با محوریت سبک و سهولت نگارش برای مجلات علمی تحت داوری را آموزش می دهد (جهت رعایت اصل اختصار، از واژه علم برای اشاره به علمی و مهندسی استفاده شده است). هر کسی که به آموزه های کتاب حاضر توجه دقیق داشته باشد می تواند به نویسنده ای خوب تبدیل شود. حداقل آنکه می توانید به قدر کفایت نویسنده خوبی شوید تا خوانندگان اثر شما را با کیفیت علمی مورد قضاوت قرار دهند و نه کیفیت نگارش.

تمام دانسته های من در مورد نگارش علمی از سه تجربه متمایز نشات می گیرند. اولا من بیش از 200 مقاله در دوران بیش از 30 سال فعالیت حرفه ای خود در صنعت نیمه رسانا نوشته ام. همانند اغلب نویسندگان، به واسطه تمرین به نویسنده بهتری تبدیل شدم. همچنین شش سال اخیر را به عنوان سردبیر در مجله میکرو/نانو لیتوگرافی، MEMS و MOEMS (JM) که توسط SPIE منتشر شده است سپری کرده ام. این تجربه مرا بر آن داشته است که نوشته های دیگران را مورد قضاوت قرار داده و خوبی ها و بدی ها و مشکلات مقالات علمی را ببینم. به دلیل این تجربه، وارد پروژه مطالعاتی با محوریت مبانی نگارش مقاله خوب شدم و مقالات و کتاب های متعدد سایر نویسندگان، ویراستاران و مورخان علمی را در این حوزه مطالعه کردم. به لطف فعالیت در مقام  سردبیر، شروع به نگارش مجموع مقالات سردبیر در JM3 با محوریت نگارش علمی خوب نمودم (2018-2012). این کتاب در اصل تلفیقی از این مقالات است.

  • مشخصات کتاب
  • نویسنده: Chris A Mack
  • مترجم : فرزاد ناصری و سینا لطف الهی
  • نوبت چاپ : Spie
  • موضوع : How to write a Good scientific paper
  • شابک : 978-622-95870-4-1
  • جلد : اول
  • ناشر : نشر زرین اندیشمند
  • تاریخ درج : ۲۰-۰۶-۱۳۹۸
محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا