چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

فراخوان حضور در غرفه ایران ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت

فراخوان حضور در غرفه ایران ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت

هفتاد و چهرمین نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکورت با حضور جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

فراخوان حضور در غرفه ایران ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت

به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، ناشران فعال، تشکل‌های صنفی نشر، نهادها، موسسات فرهنگی و آژانس‌های ادبی سراسر کشور می‌توانند تا پنجم اردیبهشت‌ماه 1401 با مراجعه به سامانه خانه کتاب و ادبیات ایران به آدرس ketab.ir برای مشارکت و معرفی آثار برتر ایرانی در هفتاد و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت ۲۰۲۲ ثبت‌نام کنند.

 غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران

خانه کتاب و ادبیات ایران در نظر دارد با برپایی غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران در هفتاد‌و‌چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت با هدف گسترش و توسعه نشر جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌الملل شرکت کند.

اختصاص فضای مستقل در غرفه جمهوری اسلامی ایران همراه با امکانات غرفه، ارسال رایگان کتاب‌های منتخب متقاضیان به نمایشگاه تا سقف معین، امکان استفاده از مترجمان مستقر در غرفه جمهوری اسلامی ایران با هماهنگی قبلی، اختصاص یک فقره کارت ورودی نمایشگاه به هر غرفه‌دار با امکان تردد رایگان در ایام نمایشگاه در شبکه حمل و نقل شهر فرانکفورت (به دلیل محدودیت در تعداد کارت‌ها، اولویت با افرادی است که زودتر ثبت‌نام کرده‌اند) و در اختیار قرار دادن فضای برگزاری نشست‌ها و برنامه‌های جانبی با هماهنگی قبلی (در صورت تائید و تصویب برنامه) ازجمله  امکانات و تسهیلاتی است که برای ثبت‌نام‌کنندگان در نظر گرفته شده است.

گفتنی است، کلیه هزینه‌ها و اقدامات مربوط به امور ویزا، بلیت هواپیما، اقامت و رفت‌و‌آمد نماینده یا نمایندگان اعزامی، برعهده متقاضی است.

 مهلت ثبت نام برای شرکت در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت ۲۰۲۲

متقاضیان می‌توانند تا پنجم اردیبهشت‌ماه 1401 با مراجعه به سامانه خانه کتاب و ادبیات ایران به آدرس ketab.ir  برای حضور در هفتاد‌و‌چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت ۲۰۲۲ ثبت‌نام کنند و تا دوازدهم خرداد‌ماه 1401 برنامه‌ها و نشست‌های پیشنهادی خود را ارائه و یک نفر را به‌عنوان متصدی غرفه به صورت ثابت معرفی کنند.

 شرایط اثار

متقاضیان همچنین باید فهرست کتاب‌های مناسب و قابل عرضه در غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه‌(ترجیحا به زبان انگلیسی یا آلمانی) را تا اول مرداد‌ماه 1401 ارائه کنند و بروشور را مطابق شیوه‌نامه مربوط تهیه و ترجمه متن چکیده کتاب‌ها را تا پانزدهم مرداد‌ماه سال جاری ارائه کنند.

ناشران تا اول شهریورماه 1401 فرصت دارند کتاب‌های منتخب و کاتالوگ را به‌منظور آماده‌سازی برای ارسال به خانه کتاب و ادبیات ایران تحویل دهند و برای معرفی و مذاکره درباره آثار خود در غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران و فروش حق نشر آثار در بازار نشر بین‌الملل تلاش و برنامه‌ریزی کنند.

بدیهی است براساس اولویت‌های مربوط و ظرفیت محدود نسبت به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در این خصوص اقدام خواهد شد.

لازم به ذکر است در صورت عدم برگزاری نمایشگاه به‌صورت حضوری ناشی از شیوع ویروس کرونا و یا عدم امکان حضور افراد اعزامی به هر دلیل، هیچ مسئولیتی متوجه خانه کتاب و ادبیات ایران نخواهد بود.

 امکان فروش حق نشر

کتاب‌های قابل عرضه در این نمایشگاه باید مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با قابلیت عرضه در بازارهای جهانی نشر و امکان فروش حق نشر(رایت) به ناشران سایر کشورها را داشته باشند. همچنین تالیفی بودن کتاب‌های پیشنهادی (ارجحیت با کتاب‌های منتشره به زبان‌های خارجی و یا کتاب‌های دو زبانه به یکی از زبان‌های دیگر نظیر انگلیسی، عربی، آلمانی، فرانسه، اسپانیولی و... و نیز کتاب‌های برگزیده در یکی از جوایز یا جشنواره‌های ملی یا بین‌المللی) است.

 اولویت

جدیدالانتشار بودن کتاب‌های پیشنهادی (اولویت با کتاب‌هایی است که آخرین ویرایش و یا تجدید چاپ آن در پنج سال اخیر باشد)، تناسب موضوعی کتاب‌های پیشنهادی(کتاب‌ها در دو بخش بزرگسال و کودک و نوجوان از لحاظ موضوعی در یکی از حوزه‌های ادبیات داستانی، ادبیات پایداری و دفاع مقدس، رمان، دینی، علمی، ایران‌شناسی، هنرهای ایرانی- اسلامی و تاریخ) از دیگر شرایط حضور در هفتاد و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت ۲۰۲۲ است.

متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به خانه کتاب و ادبیات ایران به آدرس تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان فلسطین و برادران مظفرجنوبی، شماره 1080 مراجعه یا با شماره تلفن 66415540-021 تماس بگیرند.

محبوب ترین کتاب ها
مهره های سوخته
مهره های سوخته
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
باغ تورج
باغ تورج
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا