چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

علی اشرف صادقی از مهدی محقق می‌گوید

علی اشرف صادقی از مهدی محقق می‌گوید

علی اشرف صادقی چهره ماندگار زبان و ادبیات فارسی در برنامه فرزانگان فرهنگ شبکه رادیویی فرهنگ درباره استاد مهدی محقق سخن خواهد گرفت.

علی اشرف صادقی از مهدی محقق می‌گوید

در این برنامه از فرزانگان فرهنگ روایت علی اشرف صادقی، چهره ماندگار زبان و ادبیات فارسی از مهدی محقق به علاقه‌مندان ایشان تقدیم خواهد شد. مهدی محقق و نقش موثر او در پژوهش ادبی، در برنامه فرزانگان فرهنگ روز سه‌شنبه، دوم آذرماه 1400 ساعت 18:30 پخش خواهد شد که به جنبه‌های دیگری از زندگی و آثار این محقق مدقق و ادیب اریب اشاره دارد.

علی اشرف صادقی

علی اشرف صادقی، پس از تحصیلات ابتدایی و متوسطه در حکیم نظامی قم ، در ۱۳۳۸ ه.ش به دانشگاه تهران رفت و در ۱۳۴۱ ه.ش لیسانس ادبیات فارسی گرفت. وی در ۱۳۴۲ ه.ش به دانشگاه سوربن در فرانسه رفت و در آنجا در رشته زبان‌شناسی عمومی ادامه تحصیل داد و در سال ۱۳۴۶ ه.ش ، پس از اخذ مدرک دکتری به ایران بازگشت. علی‌ اشرف صادقی در سال‌های ۱۳۴۰ تا ۱۳۴۲ ه.ش با مؤسسه لغت‌نامه دهخدا در تنظیم بخشی از حرف «گ» لغت‌نامه دهخدا همکاری داشته‌ است. پس از بازگشت به ایران، صادقی در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران مشغول به کار شد و تا کسب رتبه استادی پیش رفت.

اثار علی اشرف صادقی

علی اشرف صادقی تا کنون صدها مقاله، گفتار یا یادداشت چاپ کرده است و هر یک از آن‌ها حاوی نکته‌ای بدیع است که پیش از او کسی به آن صورت به آن نپرداخته است. در پشت هریک از این مقالات عالِمی نشسته است که می‌کوشد برای سوالات زبانی خود و دغدغه‌های علمی‌اش پاسخی بیابد. اشرف صادقی تألیف ۵ کتاب و بیش از ۱۳۰ مقالۀ علمی به زبان‌های فارسی، انگلیسی و فرانسوی را در فعالیت‌های پژوهشی خود دارد.

مشاهدات شخصی مهدی محقق

وی در این برنامه، مهدی محقق را از منظر پژوهش‌ها و مشاهدات شخصی خودش در دانشگاه تهران با شاگردان و چهره‌های نزدیک به ایشان -شخصیت‌هایی چون محمد معین، بدیع‌الزمان فروزانفر و جلال‌الدین همایی- مورد کنکاش قرار خواهد داد.

زمان پخش برنامه

برنامه «فرزانگان فرهنگ» را بهروز رضوی اجرا و روایت می‌کند و تهیه و تالیف این برنامه بر عهده محمد حسینی باغسنگانی است. علاقه‌مندان می‌توانند برنامه «با فرزانگان فرهنگ» را سه‌شنبه‌ها از ساعت 18:30 در رادیو فرهنگ بشنوند. همچنین این برنامه در سامانه و آرشیو زمانی رادیو در سراسر جهان قابل شنیدن و دریافت است.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا