چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

اقتباس از کتاب طاعون آلبر کامو برای ساخت سریال

طاعون آلبر کامو – طاعون سریال می شود

با شیوع ویروس کرونا کتاب طاعون آلبر کامو یکی از اولین آثاری بود که مجددا مورد توجه قرار گرفته و فروش آن در بسیاری از کشورها افزایش یافت. اکنون یکی از شرکت های فرانسوی موفق به دریافت امتیاز این کتاب برای ساخت یک سریال تلویزیونی شده است.

طاعون آلبر کامو سریال می شود

کتاب طاعون اثر آلبر کامو نویسنده مشهور فرانسوی در سال 1947 منتشر شده و در سال 1957 نوبل ادبیات را برای کامو به ارمغان آورد. این کتاب از جمله آثاری است که تا کنون چندین بار مورد اقتباس قرار گرفته و چندین نسخه سینمایی، تلویزیونی، نمایشنامه و کمیک استریپ بر اساس آن ساخته شده است.

اکنون با شیوع ویروس کرونا طاعون آلبر کامو مجددا مورد توجه قرار گرفته و در بسیاری از کشورها از جمله فرانسه به فروش بالایی دست پیدا کرده است. اگرچه این ویروس تاثیر منفی بر بسیاری از کسب و کارها از جمله سینما، تلویزیون و صنعت نشر داشته است و آن ها را از لحاظ اقتصادی دچار اختلال کرده است، اما تاثیر این بحران بر آثاری که ژانر همه گیری را دنبال می کنند مثبت بوده است. برای مثال فیلم شیوع اثر استیون سودربرگ محصول سال 2011 نیز از این قبیل آثار است که در این مدت پس از گذشت حدودا یک دهه از ساخت به فروش بالایی دست پیدا کرده است.

اقتباس شرکت فرانسوی از کتاب طاعون

داستان رمان طاعون در اوایل قرن بیستم روایت می شود و روزمره های شهری به نام اوران را نشان می دهد که درگیر طاعون شده و مسئولین مجبور به قرنطینه شهر شده اند. داستان این کتاب شباهت زیادی به زنذگی در دوره پاندمی کرونا دارد و بسیاری معتقدند که کامو این روزها را پیش بینی کرده است.

این استقبال شگفت انگیز از طاعون آلبر کامو موجب شده است که این کتاب دوباره مورد توجه کمپانی های ساخت فیلم و سریال قرار گیرد و برای اقتباس از این اثر رقابت سختی ایجاد شود. این رقابت اکنون به نفع شرکت رسانه ای siècle بوده و این این شرکت فرانسوی توانسته حقوق ساخت یک سریال تلویزیونی بر اساس این رمان را به دست آورد. این سریال از شبکه دو تلویزیون فرانسه پخش خواهد شد.

استفان سیتبون گومز، مدیر این شرکت فیلمسازی ساخت سریال طاعون را یک کار شجاعانه می داند و امیدوار است که این سریال در این دوره از بحران بتواند تغییر اندکی در افکار مخاطب ایجاد کند. او همچنین کاهش سرعت انحصار فزاینده نتفلیکس در خانه فرانسوی را یکی از آرزوهای خود در تولید سریال طاعون بیان می کند.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا