چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

اعلام برندگان جوایز پولیتزر 2020

جایزه پولیتزر – تاریخ ساز شدن وایتهد در پولیتزر

برندگان جایزه پولیتزر 2020 دو روز پیش اعلام شدند. اعلام برندگان نهایی این جایزه که به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاده بود، به صورت مجازی توسط دانا کندی، مدیر این جایزه صورت گرفت.

تاریخ ساز شدن نویسنده آفریقایی-آمریکایی در جایزه پولیتزر

برندگان جایزه پولیتزر چندی پیش اعلام شدند. کالسون وایتهد نویسنده آمریکایی که تا به حال دو بار برنده بخش داستانی این جایزه شده است، به عنوان برنده بخش ادبیات انتخاب شد.

این نویسنده آفریقایی-آمریکایی، برای رمانی با نام نیکل بویز که در مورد سو استفاده از پسران سیاه پوست در یک مدرسه است، موفق به کسب جایزه در بخش ادبیات شده است. این نویسنده 50 ساله در سال 2017 نیز برای کتاب راه آهن زیرزمینی موفق به دریافت این جایزه شده بود. پیش از وایتهد تنها ویلیام فاکنر، بوث تارکینگتون و جان آپدایک دو مرتبه این جایزه را دریافت کرده بودند. او در گذشته عنوان کرده بود همیشه آرزو داشته نسخه سیاه پوست استیون کینگ باشد.

دانا کندی هنگام اعلام برندگان جایزه پولیتزر 2020 از اتاق نشیمن خود عنوان کرد: این جایزه از سال 1917 و کمی پیش از شیوع آنفلوآنزای اسپانیایی کار خود را آغاز کرد.

Book Review: "The Nickel Boys" by Colson Whitehead — She's Full of Lit

برندگان جایزه پولیتزر در بخش های مختلف

وایتهد در رمان نیکل بویز داستان ترسناک زندگی پسران در مدرسه دویز واقع در فلوریدا را روایت کرده است. در این مدرسه کودکان برای اشتباه های کوچک با خشونت های شدید مواجه می شوند.

جایزه پولیتزر در بخش غیر داستانی به کتاب "نامیرا: رنج، آسیب پذیر، پزشکی، هنر، زمان، رویاها، اطلاعات، فرسودگی، سرطان و مراقبت" به قلم آن بوتر و کتاب "پایان افسانه: از صف های جلو تا دیوار مرزی در مغز آمریکا" به قلم گرگ گراندین تعلق گرفت. این دو کتاب با محوریت وحشیگری بیماری و روال سرمایه داری در مراقبت از سرطان در آمریکا و افسانه آمریکایی در مورد گسترش بی حد و حصر نوشته شده اند.

جایزه بخش زندگینامه نیز به کتاب بنجامین موزر با عنوان "سونتاگ: زندگی و حرفه اش" رسید و پولیتزر تاریخ برای کتاب طعم شیرین آزادی به کیلب مک دانیل تعلق گرفت.

جوایز بخش موسیقی و نمایشنامه نیز به تربیت به اپرای سنترال پارک اثر آنتونی دیویس و یک حلقه عجیب اثر مایکل آر جکسون اهدا شد.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا