چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

ویترین های مدرن و کلاسیک برای جلب نظر مخاطب

ویترین کتابفروشی – تاثیر ویترین در جذب مشتری

ویترین کتابفروشی باید برای افراد کتابخوان و حتی رهگذران جالب و گیرا باشد. استراتژی هر کتابفروشی برای رسیدن به این هدف متفاوت می باشد.

ویترین کتابفروشی و جلب نظر مخاطب

اگر گذر شما به خیابان انقلاب و چهار راه ولیعصر افتاده باشد، حتما با کتابفروشی های موجود در این راسته برخورد کرده اید. خیابان انقلاب که به راسته کتابفروشان نیز مشهور است، امل تعداد زیادی کتابفروشی است که هر کدام ویترین های مخصوص به خود را دارند. ویترین هایی که نه تنها تکراری و خسته کننده نیستند، بلکه هر کدام دیدگاه و هدف کتابفروشان را بیان می کنند.

ویترین کتابفروشی از گذشته تا به حال نقش پر رنگی در ذهن مخاطبین کتاب داشته است. از اصلی ترین کاربردهای یک ویترین کتابفروشی، اطلاع رسانی به مخاطبین است، تا از کتاب های جدید، چاپ های مجدد و غیره اطلاع پیدا کنند. البته سلیقه کتابفروشان در چیدمان این ویترین ها بسیار مهم و تاثیرگذار هستند.

ویترین کتابفروشی باید به گونه ای باشد که علاوه بر جذب مخاطبان کتابخوان، نظر مردم عادی را نیز جلب کرده و آن ها را ترغیب به خرید کتاب و خواندن آن کند.

Image result for ویترین کتابفروشی

منطق چیدمان ویترین کتابفروشی ها

یکی از منطق های چیدمان ویترین کتابفروشی این است که کتاب های جدید جایگزین کتاب های قدیمی شوند. همچنین کتاب هایی که نویسندگان آن ها شناخته شده اند تاثیر بیشتر در جلب توجه مخاطب دارند.

برخی کتاب فروشی ها مانند کتابفروشی کیهان، ویترین خود را به صورت فصلی چیدمان می کنند. برای مثال در فصل زمستان از کتاب هایی با محوریت برف و باران در ویترین کتابفروشی قرار می گیرند. همچنین مناسبت های مختلفی مانند عید نوروز و شب یلدا نیز در چیدمان این کتابفروشی تاثیرگذار است.

برخی از کتابفروشی ها برای ویترین خود از ویترین های مدرن و برخی دیگر از ویترین های کلاسیک استفاده می کنند. در حقیقت هر دو نوع ویترین طرفداران خاص خود را دارند و می توانند در جذب مخاطب تاثیرگذار باشند.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا