چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

یادداشت هایی بر یک رسوایی اثر زویی هلر

یادداشت هایی بر یک رسوایی – معرفی کتاب

کتاب یادداشت هایی بر یک رسوایی اثر زویی هلر، نویسنده و روزنامه نگار انگلیسی برای اولین بار در سال 2003 منتشر شد. این کتاب در فهرست نهایی نامزدهای جایزه بوکر سال 2003 حضور داشت.

خلاصه کتاب یادداشت هایی بر یک رسوایی

کتاب یادداشت هایی بر یک رسوایی در مورد معلمی شصت و چند ساله به نام باربارا است که در یکی از مدارس لندن مشغول به کار است. او زنی تنها است که تا به حال ازدواج نکرده و دوست صمیمی ندارد. او اغلب دوست های خود را به دلیل برخی اخلاق های خاص از دست می دهد. تا اینکه شبا هارت به عنوان معلم هنر وارد مدرسه می شود. باربارا حس می کند که شبا دوست خوبی برای او می شود. از این رو او را به شام دعوت می کند و رابطه آن ها آغاز می شود.

روابط باربارا و شب به خوبی پیش می رود تا زمانی که باربارا به طور اتفاقی متوجه می شود که شبا با یکی از دانش آموزان خود که تنها 15 سال سن دارد وارد رابطه عاشقانه شده است و این دو رابطه خود را از همکاران، سایر دانش آموزان و خانواده پنهان نگه داشته اند. در حالی که شبا متاهل است و دارای دختری 17 ساله و سرکش به نام پلی می باشد. فاصله سنی او با همسرش زیاد است و شبا احساس می کند بیشتر شبیه به پدر و دختر هستند.

باربارا که همیشه احساس می کرد شبا یک زندگی بسیار موفق دارد کمی دچار سردرگمی می شود. وقتی رابطه این معلم و دانش آموز به بیرون درز کرده و رسانه ای می شود، باربارا تصمیم می گیرد تا یادداشتی در دفاع از دوست خود بنویسد. یادداشتی که نه تنها باعث فاش شدن راز شبا می شود، بلکه راز خود او را نیز فاش می کند. این یادداشت عواقبی برای باربارا و شبا و رابطه این دو زن به دنبال دارد.

درباره کتاب یادداشت های یک رسوایی

رمان یاداشت هایی بر یک رسوایی در سال 2003 به چاپ رسید. این رمان از ابتدا مورد استقبال بسیاری از خوانندگان و منتقدان قرار گرفته و به مرحله نهایی جایزه بوکر راه پیدا کرد. همچنین در فهرست برترین کتاب های قرن بیست و یکم به انتخاب نشریه گاردین، کتاب یادداشت های یک رسوایی موفق به کسب رتبه 69 شده است. این ران به زبان های زیادی از جمله فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی و آلمانی ترجمه شده است. اما متاسفانه نسخه فارسی آن هنوز موجود نمی باشد.

Description: پرده سینما | سینما و ادبیات | زنی پنهان‌شده در یادداشت‌هایی با رنگ‌وبویِ  رسوایی [با تمرکز روی «یادداشت‌هایی بر یک رسوایی» ساخته‌ی ریچارد ایر]

این رمان یک رمان درخشان و بسیار اعتیادآور است که نمی توانید لحظه ای آن را کنار بگذارید. داستان از زبان باربارا روایت می شود و شخصت پردازی ها به خوبی انجام شده و احساسات به خوبی به خواننده انتقال داده شده اند.

ریچارد ایر، کارگردان و نمایشنامه نویس انگلیسی،  سال 2006 نسخه سینمایی کتاب یادداشت هایی بر یک رسوایی را با همین نام به اکران درآورد. در این فیلم نقش کاراکتر باربارا را جودی دنچ و نقش کاراکتر شب را کیت بلانشت، بازیگرهای مشهور هالیوودی ایفا می کنند. این فیلم با استقبال خوبی در گیشه مواجه شده و در آکادمی اسکار در 4 رشته نامزد دریافت جایزه شد.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا