چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

خلاصه داستان انسان در جست و جوی معنا

خلاصه رمان انسان در جست و جوی معنا

رمان "انسان در جست و جوی معنا" یکی از آثار مهم و معروف ویکتور فرانکل است. این کتاب بر اساس تجربیات شخصی و روان‌شناسی زیستی وجدانی نویسنده در طی سال‌هایی که در اردوگاه‌های اعتقادی نازی در زمان جنگ جهانی دوم به سر می‌برد، نوشته شده است. در واقعه‌های واقعی زندگی ویکتور فرانکل و تجربیاتش به عنوان یک بازمانده از این اردوگاه‌ها تأثیر بسزایی بر نگارش این کتاب داشته است.

خلاصه رمان Man's search fo meaning اثر ویکتور فرانکل

خلاصه رمان: "انسان در جست و جوی معنا" داستان وقایع و تجربیات نویسنده به عنوان یک بازمانده از اردوگاه اعتقادی در زمان جنگ جهانی دوم است. ویکتور فرانکل به عنوان یک روان‌شناس و جراح نیز شناخته می‌شود که به بررسی روان و روح انسان‌ها می‌پردازد.

در طی این تجربیات در اردوگاه، نویسنده شاهد تمامیت و خسارت‌هایی که جنگ و شرایط سخت زندگی در این مکان‌ها به انسان‌ها وارد می‌کند، می‌شود. او به این نتیجه می‌رسد که حتی در شرایط بسیار سخت و ناامیدکننده، انسان‌ها می‌توانند معنا و هدفی در زندگی پیدا کنند. وی معتقد است که معنا و هدف زندگی برای هر فرد در مواجهه با سختی‌ها و رنج‌ها به صورت فردی و شخصی تعریف می‌شود و این تعریف معنا را برای هر فرد منحصر به فرد می‌کند.

در کتاب، نویسنده به مفهوم "لاکانوی" می‌پردازد که به معنای زندگی دارای معنا و هدف است. او تأکید دارد که انسان‌ها با تمرکز بر روی اهداف و معنای زندگی‌شان، می‌توانند در مقابل هر چالشی قرار بگیرند و از زندگی لذت ببرند.

در کل، "انسان در جست و جوی معنا" به خوانندگان خود پیام می‌دهد که حتی در شرایط دشوار و بحرانی، انسان‌ها می‌توانند معنا و هدفی در زندگی پیدا کنند و این معنا به آنها امید و انگیزه برای ادامهٔ زندگی می‌دهد.

برای خواندن خلاصه دیگر کتابها کلیک نمایید.   

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا