چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

تحولات تاریخی جامعه دروزیه در لبنان

تحولات تاریخی جامعه دروزیه در لبنان

تحولات تاریخی جامعه دروزیه در لبنان

کتاب تحولات تاریخی جامعه دروزیه در لبنان اثر دکتر طیبه هداوند میرزایی  در قطع وزیری در 102 صفحه  توسط نشر زرین اندیشمند روانه بازار نشر شد.برای سفارش این کتاب میتوانید از طریق گالری کتاب و دیگر فروشگاه های اینترنتی اقدام نمایید.

بخشی از مقدمه

برای نشان دادن تاریخ و سیر تحول جامعه دروز در لبنان، ابتدا باید به بررسی تاریخ، ادیان و مذاهب موجود در لبنان،جغرافیای انسانی و طبیعی، ساختار حكومت و تركیب طایفه ای پرداخت و در نهایت، به چگونگی شكل گیری احزاب و گروه‌های اسلامی لبنان اشاره شود؛ چرا که ساختار اجتماعي و سياسي در لبنان به گونه اي است كه اين كشور  می تواند به طور بالقوه به صورت كانون بی ثباتی و بحران و يا در صورت آرامش به عنوان كشوري باثبات در منطقه غرب آسیا نقش آفرینی كند.

سئوال اساسى اين است كه لبنان با اين وسعت محدود چه ويژگي هايي دارد كه آن را به كانون بحران در منطقه مبدل كرده است؟ با سيري در تاريخ سياسي و اجتماعي لبنان مشاهده می شود كه تحولات لبنان نشأت گرفته از عوامل بسيار زيادي است، كه براي درك بهتر تحولات جاري، به ناچار بايستي به آنها نيز پرداخته شود، تا خواننده درك صحيحي از شكل گيري جريانات سياسي پيدا كند،  چراكه صحنه سياسي لبنان داراي ويژگي كثرت گراى سياسي با تركيب طايفه اي و مذهبي با گرايش به نيروهاي خارجي است.

در بخشی از کتاب میخوانید

پس از مرگ خلیفه مستنصر، افضل پسر بدر الجمالی که در مقام وزارت، اقتداری تمام داشت، توانست به قصد مستحکم ساختن موقعیت خود و با اعمال نفوذ، نزار فرزند ارشد مستنصر را که نص امامت و خلافت بر او قرار گرفته بود، از حقوق خود محروم کند و در عوض جوان ترین برادر او ابوالقاسم احمد را با لقب المستعلی بالله جایگزین وی سازد. افضل به سرعت مقامات عالی رتبه دولت و دعوت فاطمیان را وادار کرد تا با مستعلی بیعت کنند و او را به جانشینی مستنصر بشناسند. این اقدام بی سابقه، نهضت اسماعیلیه را با بحران شدیدی مواجه ساخت و اسماعیلیان که تا آن زمان نهضت واحدی را تشکیل می دادند، به زودی به دو شاخه اصلی مستعلویه و نزاریه منقسم شدند. در اواخر سال 488 ق/1095م  نزار همراه یکی از پسرانش به دستور مستعلی در زندان به قتل رسید

  • مشخصات کتاب
  • نویسنده: دکتر طیبه هداوند میرزایی
  • مترجم : -
  • نوبت چاپ : نشر زرین اندیشمند
  • موضوع : تحولات تاریخی جامعه دروزیه در لبنان
  • شابک : 978-622-7591-73-6
  • جلد : شومیز
  • ناشر : نشر زرین اندیشمند
  • تاریخ درج : ۰۹-۰۴-۱۴۰۱
  • خرید نسخه چاپی خرید نسخه الکترونیکی
محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا